Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Tak w Rzepinie poznają przyrodę (foto)

Za nami kolejne lekcje lokalnej przyrody w terenie – czyli zajęcia Akademii Małego Leśnika. Podobnie jak poprzednio, chętnych przybyło bardzo dużo. Razem m.in. poznawali urokliwe rzepińskie jezioro i Bobrowy Szlak. A także bawili się przy ognisku. Przyjemne z pożytecznym!

Akademia Leśnika

Akademia Małego Leśnika przyciąga całe rodziny! 20 maja na starcie kolejnej wspólnej wycieczki zameldowało się aż 50 uczestników. Przypomnijmy, ta akademia to cykl spotkań i wycieczek, dzięki którym można lepiej poznać np. pracę leśnika oraz biologię, geografię i historię najbliższej okolicy Rzepina. Jego organizatorami są: Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Miejski Dom Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśne w Starościnie.

Jak wyjaśnia Damian Utracki, koordynator akademii, tematem przewodnim majowej wyprawy były formy ochrony przyrody występujące w Polsce. A pierwszym celem – jezioro Linie (tzw. Wyspa). To urokliwe miejsce, do którego droga wiedzie przez las, leży w obszarze Natura 2000 „Rynna jezior rzepińskich”. I to właśnie tu uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, m.in. tego, czym są wspomniane, chronione prawem obszary. Opowiedział o tym przyrodnik i regionalista Michał Smoczyk.

Potem cała grupa udała się do Nowego Młyna. Tam czekało na nich ognisko, gry i zabawy dla dzieci. W trakcie spotkania najmłodsi uczestnicy odebrali także wpisy do swoich „indeksików”, potwierdzające udział w kolejnych zajęciach Akademii Małego Leśnika.

Nie był to jednak koniec zwiedzania i poznawania tajemnic przyrody: Anna Gandecka z Nadleśnictwa Rzepin oprowadziła uczestników po Bobrowym Szlaku, docierając aż do słynnego, „piastowego” dębu.

D. Utracki już dziś zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 30 czerwca. Czego wtedy dowiedzą się mali – i więksi - studenci? Tematem będzie ochrona przeciwpożarowa lasu, gaszenie leśnych pożarów, a także szkółki leśne. Zgłoszenia i więcej informacji: tel. 608 750 175, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Poniżej zdjęcia z imprezy udostępnionej naszej redakcji przez Damiana Utrackiego.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama