Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
reklama
reklama

Gdzie powstaną nowe paczkomaty? Sprawdziliśmy

W zeszłym roku słubicki paczkomat został wymieniony na nowy - i większy - model. Ale to nie koniec inwestycji. Firma Inpost rozbudowuje sieć paczkomatów. Zdradzili nam, gdzie szukają nowych lokalizacji. Jesteście ciekawi?

paczkomaty slubice

Rozbudowa paczkomatu, o której pisaliśmy jeszcze w październiku, ucieszyła szczególnie tych, którzy lubią robić zakupy w internecie. Taka forma przesyłki jest przez wielu uznawana za najwygodniejszą. Słubicki paczkomat jest większy, ale nadal tak „oblegany”, że zdarza się stać pod nim w kolejce.

I to może wkrótce się zmienić, bo najprawdopodobniej w Słubicach już niedługo stanie… drugi paczkomat. Firma Inpost zdradziła nam, że planuje kolejne inwestycje. - Na terenie powiatu słubickiego szukamy nowych lokalizacji na paczkomaty m.in. w Słubicach i Rzepinie – poinformował nas Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost S.A.

Inpost obecnie szuka przedsiębiorców gotowych do współpracy. Zachęca ich tym, że paczkomaty, w zależności od umiejscowienia odwiedza od kilkuset do kilkunastu tysięcy osób miesięcznie. A z ich analiz wynika, że obecność maszyny przy sklepie spożywczym zwiększa jego obroty do nawet kilkunastu procent.

Czy jest zatem szansa, że paczkomatów będzie jeszcze więcej? Że pojawią się na przykład w Cybince czy Górzycy? - Te miejscowości również są interesujące dla naszej firmy. Jeśli nawet nie powstaną w nich paczkomaty, to szukamy lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą prowadzić punkt obsługi klienta InPost – wyjaśnia W. Kądziołka.

Planowane inwestycja w Słubicach i Rzepinie to element szerszej strategii. W całym województwie lubuskim w ciągu najbliższych miesięcy Inpost obiecuje uruchomić kilkadziesiąt nowych urządzeń. Niedługo przekonamy się, ile z nich pojawi się w naszej okolicy.

Obecnie na terenie powiatu słubickiego są dwa paczkomaty: wyżej wspommiany w Słubicach przy ul. 1 Maja 23 oraz w Ośnie Lubuskim przy ul. Sulęcińskiej 14/16. Są też dwa tzw. punkty obsługi przesyłek: w Cybince przy ul. Dąbrowskiego 24 oraz w Słubicach przu ul. Kościuszki 3A.

O sprawie będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama