Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Gdzie powstaną nowe paczkomaty? Sprawdziliśmy

W zeszłym roku słubicki paczkomat został wymieniony na nowy - i większy - model. Ale to nie koniec inwestycji. Firma Inpost rozbudowuje sieć paczkomatów. Zdradzili nam, gdzie szukają nowych lokalizacji. Jesteście ciekawi?

paczkomaty slubice

Rozbudowa paczkomatu, o której pisaliśmy jeszcze w październiku, ucieszyła szczególnie tych, którzy lubią robić zakupy w internecie. Taka forma przesyłki jest przez wielu uznawana za najwygodniejszą. Słubicki paczkomat jest większy, ale nadal tak „oblegany”, że zdarza się stać pod nim w kolejce.

I to może wkrótce się zmienić, bo najprawdopodobniej w Słubicach już niedługo stanie… drugi paczkomat. Firma Inpost zdradziła nam, że planuje kolejne inwestycje. - Na terenie powiatu słubickiego szukamy nowych lokalizacji na paczkomaty m.in. w Słubicach i Rzepinie – poinformował nas Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost S.A.

Inpost obecnie szuka przedsiębiorców gotowych do współpracy. Zachęca ich tym, że paczkomaty, w zależności od umiejscowienia odwiedza od kilkuset do kilkunastu tysięcy osób miesięcznie. A z ich analiz wynika, że obecność maszyny przy sklepie spożywczym zwiększa jego obroty do nawet kilkunastu procent.

Czy jest zatem szansa, że paczkomatów będzie jeszcze więcej? Że pojawią się na przykład w Cybince czy Górzycy? - Te miejscowości również są interesujące dla naszej firmy. Jeśli nawet nie powstaną w nich paczkomaty, to szukamy lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą prowadzić punkt obsługi klienta InPost – wyjaśnia W. Kądziołka.

Planowane inwestycja w Słubicach i Rzepinie to element szerszej strategii. W całym województwie lubuskim w ciągu najbliższych miesięcy Inpost obiecuje uruchomić kilkadziesiąt nowych urządzeń. Niedługo przekonamy się, ile z nich pojawi się w naszej okolicy.

Obecnie na terenie powiatu słubickiego są dwa paczkomaty: wyżej wspommiany w Słubicach przy ul. 1 Maja 23 oraz w Ośnie Lubuskim przy ul. Sulęcińskiej 14/16. Są też dwa tzw. punkty obsługi przesyłek: w Cybince przy ul. Dąbrowskiego 24 oraz w Słubicach przu ul. Kościuszki 3A.

O sprawie będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama