Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Wernisaż wystawy o mistrzowskich ogrodach

Czy widzieliście już wystawę o ogrodach, które w Polsce stworzył niemiecki architekt krajobrazu Peter Joseph Lenné? Można ją podziwiać od stycznia w Collegium Polonicum. A już niedługo odbędzie się wernisaż tej wystawy, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o samym autorze i jego projektach.

lenne peter

Mieszkańcy Frankfurtu – ale i Słubic- nie muszą daleko szukać przykładów ogrodów autorstwa Peter Joseph Lenné. Ten niemiecki sławny architekt krajobrazu z XIX w. jest autorem m.in. Lenneparku, który znajduje się niedaleko granicy. Swoje projekty tworzył również w Polsce.

Jakie i gdzie? Od 8 stycznia w holu Collegium Polonicum można oglądać wystawę pt. „Mistrzowskie jak rzadko które…” przedstawiającą jego dokonania. Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Pomorza w Greifswaldzie i Niemieckim Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej. Szerzej pisaliśmy już o niej w naszej poprzedniej publikacji.

Ale to nie wszystko. 15 lutego odbędzie się wernisaż tej wystawy, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o tym jednym z najwybitniejszych i najbardziej uznanych architektów krajobrazu i jego projektach.

Gości powitają dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum i Claudia Tutsch z Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej. A wprowadzenie do wystawy wygłosi prof. dr Paweł Zalewski z Ochrony Europejskich Dóbr Kultury. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie. Wstęp wolny.

Termin: 15.02.2018 r., godz. 18. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama