Słubice: 17 sierpnia 2018   |   Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
reklama
reklama

Wernisaż wystawy o mistrzowskich ogrodach

Czy widzieliście już wystawę o ogrodach, które w Polsce stworzył niemiecki architekt krajobrazu Peter Joseph Lenné? Można ją podziwiać od stycznia w Collegium Polonicum. A już niedługo odbędzie się wernisaż tej wystawy, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o samym autorze i jego projektach.

lenne peter

Mieszkańcy Frankfurtu – ale i Słubic- nie muszą daleko szukać przykładów ogrodów autorstwa Peter Joseph Lenné. Ten niemiecki sławny architekt krajobrazu z XIX w. jest autorem m.in. Lenneparku, który znajduje się niedaleko granicy. Swoje projekty tworzył również w Polsce.

Jakie i gdzie? Od 8 stycznia w holu Collegium Polonicum można oglądać wystawę pt. „Mistrzowskie jak rzadko które…” przedstawiającą jego dokonania. Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Pomorza w Greifswaldzie i Niemieckim Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej. Szerzej pisaliśmy już o niej w naszej poprzedniej publikacji.

Ale to nie wszystko. 15 lutego odbędzie się wernisaż tej wystawy, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o tym jednym z najwybitniejszych i najbardziej uznanych architektów krajobrazu i jego projektach.

Gości powitają dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor administracyjny Collegium Polonicum i Claudia Tutsch z Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej. A wprowadzenie do wystawy wygłosi prof. dr Paweł Zalewski z Ochrony Europejskich Dóbr Kultury. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie. Wstęp wolny.

Termin: 15.02.2018 r., godz. 18. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama