Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Gdzie nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy?

Kilka dni temu jeden z internautów zapytał na naszym forum, czy jest takie miejsce w Słubicach, gdzie odbywają się kursy pierwszej pomocy. I jest odzew. Jeśli również chcielibyście wziąć udział w takim kursie, jest kilka możliwości. Nie tylko w Słubicach. Sprawdźcie.

pierwsza pomoc

Jeden z internautów chciał dowiedzieć się, czy gdzieś w Słubicach odbywają się kursy pierwszej pomocy. Zadał to pytanie na naszym forum, podrzuciliśmy je na nasz profil na Facebooku - a czytelnicy jak zwykle nie zawiedli.

Jest kilka możliwości. Wiele zależy od tego, czy chcemy wziąć udział w kursie, który kończy się uzyskaniem ratownika KPP (czyli kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jeśli tak, to należy wziąć udział w certyfikowanym kursie, który trwa 66 godzin i jest zakończony egzaminem.

Łukasz Skorek, jeden z komentujących i doświadczony ratownik, wyjaśnia, że takie kursy odbywają się w Gorzowie, Poznaniu czy Warszawie. I służy odpowiednim kontaktem, gdyby ktoś był zainteresowany (po namiary można się zgłosić przez naszą redakcję).

Ale jeśli komuś nie zależy na tytule, a chce po prostu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, ma kilka możliwości nauczenia się tego „na miejscu”.

Podobne szkolenia prowadzi Pogotowie Ratunkowe Walczak. Najlepiej skontaktować się z bezpośrednio z jej szefem Markiem Walczakiem i ustalić szczegóły – tel. 601 758 953.

Pierwszej pomocy uczą również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie. Z naszą redakcją skontaktował się Konrad Nowak, prezes OSP.  I zaprasza wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się podstawowych technik od zera, albo utrwalić i odświeżyć już posiadaną wiedzę.

Druhowie będą prowadzić zajęcia raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego w godz. 12-15, w remizie OSP w Rzepinie przy ul. Ośniańskiej 4.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama