Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Światełko z Betlejem kolejny raz zawita do Dwumiasta

Jak co roku do Słubic i Frankfurtu zawita Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze przekażą je mieszkańcom obu miast. Główna uroczystość tradycyjnie odbędzie się na moście granicznym w Słubicach. Światełko trafi też do obu słubickich kościołów.

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światełko Pokoju jest to ogólnopolska akcja dobroczynna przygotowywana przez Związek Harcerstwa Polskiego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na stałe wpisała się nie tylko w historię naszego kraju, ale od kilku lat także Słubic i Frankfurtu. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia dzielimy się nią z sąsiadami zza Odry.

Przesłanie tegorocznej akcji brzmi: „Na drodze ku wolności”. - Wzywamy do pokonywania granic i barier między ludźmi i narodami i zaangażowania się na rzecz świata, w którym panuje pokój i sprawiedliwość - apelują organizatorzy.

Światełko przyjedzie do Słubic dzisiaj wieczorem. Do Zielonej Góry udali się po nie harcerze ze słubickiego hufca. Uroczyste przekazanie odbędzie się dzień później, 20 grudnia, na moście w Słubicach o godz. 16:00. Następnie o godz. 16:30 w Kościele Pokoju we Frankfurcie (Schulstraße 4A) zaplanowano nabożeństwo w intencji pokoju na całym świecie. Po nim każdy będzie mógł zabrać światełko do domu.

To jednak nie wszystko, bo tradycyjnie Betlejemskie Światło Pokoju będzie krążyć dalej. 20 grudnia o godz. 17:00 otrzymają je przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy spotkają się na wigilii z burmistrzem Słubic Tomaszem Ciszewiczem. Harcerze odwiedzą również Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe.

Betlejemskie Światełko Pokoju trafi także do słubickich kościołów, gdzie będą mogli odebrać je wierni. W kościele NMP Królowej Polski przekazanie odbędzie się 22 grudnia o godz. 18, a w kościele Ducha Świętego 23 grudnia także o godz. 18.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama