Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Światełko z Betlejem kolejny raz zawita do Dwumiasta

Jak co roku do Słubic i Frankfurtu zawita Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze przekażą je mieszkańcom obu miast. Główna uroczystość tradycyjnie odbędzie się na moście granicznym w Słubicach. Światełko trafi też do obu słubickich kościołów.

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światełko Pokoju jest to ogólnopolska akcja dobroczynna przygotowywana przez Związek Harcerstwa Polskiego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na stałe wpisała się nie tylko w historię naszego kraju, ale od kilku lat także Słubic i Frankfurtu. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia dzielimy się nią z sąsiadami zza Odry.

Przesłanie tegorocznej akcji brzmi: „Na drodze ku wolności”. - Wzywamy do pokonywania granic i barier między ludźmi i narodami i zaangażowania się na rzecz świata, w którym panuje pokój i sprawiedliwość - apelują organizatorzy.

Światełko przyjedzie do Słubic dzisiaj wieczorem. Do Zielonej Góry udali się po nie harcerze ze słubickiego hufca. Uroczyste przekazanie odbędzie się dzień później, 20 grudnia, na moście w Słubicach o godz. 16:00. Następnie o godz. 16:30 w Kościele Pokoju we Frankfurcie (Schulstraße 4A) zaplanowano nabożeństwo w intencji pokoju na całym świecie. Po nim każdy będzie mógł zabrać światełko do domu.

To jednak nie wszystko, bo tradycyjnie Betlejemskie Światło Pokoju będzie krążyć dalej. 20 grudnia o godz. 17:00 otrzymają je przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy spotkają się na wigilii z burmistrzem Słubic Tomaszem Ciszewiczem. Harcerze odwiedzą również Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe.

Betlejemskie Światełko Pokoju trafi także do słubickich kościołów, gdzie będą mogli odebrać je wierni. W kościele NMP Królowej Polski przekazanie odbędzie się 22 grudnia o godz. 18, a w kościele Ducha Świętego 23 grudnia także o godz. 18.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama