Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Podsumują ekologiczną kampanię

Przed nami wielki finał gminnej kampanii „Słubice – EKO MIASTO”. 20 grudnia w Collegium Polonicum spotkają się młodsi i starsi ekolodzy, aby podsumować działania realizowane w ostatnich miesiącach. Impreza będzie transmitowana na żywo!

eko miasto_3

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej odjazdowe przedstawienie o tematyce ekologicznej, w którym brały udział słubickie przedszkola Zwycięska placówka będzie miał okazję zaprezentować się na scenie. Otrzyma też czek na kwotę 1000 zł (pozostali uczestnicy po 250 zł).

To jednak nie wszystko. Organizatorzy kampanii wręczą także nagrody za zbiórkę plastykowych nakrętek, które maluchy pod okiem swoich opiekunek zbierały dla chorego Olafa. Młodym ekologom osobiście będzie gratulować burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz. A jest czego, bo udało się zebrać aż 700 kg nakrętek (jedna tona jest warta 800 zł). Cała kwota zostanie oczywiście przeznaczona na rehabilitację dwulatka.

Będzie też okazja do zobaczenia filmu podsumowującego kampanię, a na koniec przedszkolaki wezmą udział w ekologicznym balu. Stroje i wszelkiej maści przebrania będą oczywiście z odpadów. Dzieci zobaczą też jak samodzielnie przygotować zabawki ze... śmieci.

Gala finałowa odbędzie się o godz. 10:00 w auli Collegium Polonicum. Transmisję na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja HTS.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama