Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Słubicka ELSA zakończyła działalność (wideo)

Na początku grudnia swoją działalność zakończyła grupa ELSA Słubice. Młodzi prawnicy spotkali się na uroczystej pożegnalnej kolacji po to, żeby podsumować minione lata. Dlaczego studenci prawa zamknęli lokalną grupę?

elsa final_1

Grupa Lokalna Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Słubice zrzeszała studentów prawa i zajmowała się organizacją różnego rodzaju wydarzeń. Lokalnej społeczności była znana m.in. z Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, Dni Edukacji Prawniczej czy Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych, a także spotkań poświęconych współczesnych problemom, np. tematyce gender. Młodzi udzielali także za darmo porad prawnych (poradnia nadal będzie działać).

Niestety, od jakiegoś czasu coraz mniej osób decyduje się studiować prawo w Collegium Polonicum i na Viadrinie. I co za tym idzie, trudniejsza jest „zastępowalność pokoleń” w stowarzyszeniu. W ostatnim czasie więcej studentów kończyło studia i wyjeżdżało, niż przychodziło do grupy. To właśnie braki kadrowe były bezpośrednią przyczyną zamknięcia słubickiej grupy lokalnej.

- Kolejny rok z rzędu na studia zapisała się mała ilość studentów. Niewielka liczba zaangażowanych osób nie pozwalała na to, żeby prowadzić działania na wysokim poziomie. Stąd decyzja zwrócenia się do władz ogólnopolskich o zamknięcie naszej grupy – wyjaśnia Tomasz Wiciak, były już sekretarz generalny ELSA Słubice. Jak wyjaśnia, statut nie przewiduje zawieszenia działania grupy, dlatego konieczne było jej rozwiązanie.

Ale oczywiście możliwa jest jej reaktywacja – gdyby pojawiła się odpowiednia ilość osób chętnych do działania. Jak ocenia T. Wiciak po to, żeby sprawnie organizować różne wydarzenia, potrzebnych jest około 20 osób. Obecnie studenci żegnają się z osobami i podmiotami, z którymi współpracowały i dziękują im za wspólnie podejmowane wysiłki.

My również dziękujemy grupie ELSA za sprawną i inspirującą współpracę. O działalności studentów wielokrotnie pisaliśmy na łamach portalu Słubice24, a także patronowaliśmy organizowanym przez nich przedsięwzięciom. Mamy nadzieję, że w bliższej lub dalszej przyszłości będziemy mieli ku temu ponowną okazję.

Poniżej film z walnego zebrania delegatów stowarzyszenia ELSA w Warszawie, podczas którego podjęto decyzję o rozwiązaniu grupy.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama