Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Mikołaje z Grupy Pomagamy odwiedzą także seniorów

Fundacja Grupy Pomagamy jak co roku zachęca mieszkańców Słubic do przygotowania paczek dla osób potrzebujących. Tym razem akcja pomocy skierowana jest nie tylko do dzieci, ale także seniorów. I po raz kolejny okazuje się, że słubiczanie potrafią szeroko otworzyć serca, bo chętnie odpowiedzieli na apel fundacji.

opieka senior

Paczki dla seniorów

Z wizyty Mikołaja cieszą się nie tylko dzieci. I dlatego w tym roku Fundacja Grupy Pomagamy postanowiła po raz pierwszy namówić słubiczan do pomocy seniorom. Przy współpracy z różnymi instytucjami, stowarzyszeniami powstała lista około 150 osób starszych, często samotnych lub niepełnosprawnych z całego powiatu. – Oni nie dostają od nikogo wsparcia, najczęściej są sami, schorowani. A na pewno ucieszą się z każdego upominku – podkreśla Aleksandra Kołek, szefowa fundacji.

I dodaje, że jeszcze w listopadzie zgłosiła się do nich pani Joanna, seniorka, którą fundacja wyśle na rehabilitację. – To właśnie m.in. jej historia oraz to, że brak jest pomocy dla seniorów utwierdziła nas w przekonaniu, że ze to jest bardzo potrzebna inicjatywa – wyjaśnia A. Kołek.

Ale prezenty to nie wszystko – fundacja przygotowuje też dla nich paczki żywnościowe. Przypomnijmy, to już w nadchodzący weekend wolontariusze będą zachęcać robiących zakupy do podzielenia się nimi z potrzebującymi i to właśnie z tych darów zostaną przygotowane paczki, które trafią m.in. do ubogich seniorów.

A na razie każdy, kto chce, może wybrać z listy babcię lub dziadka, których obdaruje. Bardzo wiele osób odpowiedziało na apel fundacji. Od poniedziałku zgłaszają się ci, którzy chcą przygotować prezenty, a także ci, którzy znają kogoś, kto tej pomocy potrzebuje. Słubiczanie pokazują, że mają wielkie serca także dla osób starszych – kolejne z nich znajdują swoich „Mikołajów”.

Zabiorą na wigilię

Ale to nie wszystko. A. Kołek dodaje, zgłosiły się również osoby, które chętnie wezmą do siebie samotną starszą osobę na kolację wigilijną. - Mamy nadzieję, że te święta, dzięki wam zostaną w pamięci tych osób do końca życia – podkreśla Marta Szymańska-Ptak, wiceprezeska fundacji.

Jak można pomóc?

W jaki sposób można się przyłączyć do udziału w tej akcji? Na profilu grupy Pomagamy jest dostępna lista seniorów: ich imię i wiek. W komentarzu pod tym postem należy wpisać numer, pod którym wybrana przez nas osoba jest wpisana na liście. Administrator potwierdzi, czy jest „wolna”, czyli czy nikt wcześniej nie zgłosił się do pomocy dla niej.

Jak wyjaśnia A. Kołek, prezent ma mieć wartość ok. 50 zł. I podpowiada, co można do takiej paczki włożyć: ciepły szalik, rękawiczki, kosmetyki, talon do apteki… Paczki należy dostarczyć do 7 grudnia na magazynek Fundacji Grupy Pomagamy (pomieszczenia SOSiR (czynny we wtorki i piątki w godz. 16-18) lub do siedziby HTS (ul. Piłsudskiego 17).

Ale fundacja nie zapomni również o dzieciach. Już niedługo pojawi się druga lista, ale będzie krótsza. - W tym roku wybraliśmy najuboższe rodziny oraz samotne mamy, których dzieci na pewno ucieszą się z paczki od Świętego Mikołaja – mówi A. Kołek. Do tej akcji również będzie można włączyć się w podobny sposób.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama