Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Pijani kierowcy zatrzymani przez pograniczników

Mimo kolejnych kampanii społecznej i policyjnych akcji, nadal nie brakuje kierowców wsiadających za kółko pod wpływem alkoholu. Kolejnych dwóch takich delikwentów złapali funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka.

sg pijani_bg

Pierwsze z zatrzymań miało miejsce 28 listopada. Mundurowi patrolowali akurat krajową „dwójkę”. Podczas jednej z rutynowych kontroli od kierującego mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. 36-letni mieszkaniec woj. lubuskiego odmówił przysłowiowego dmuchania w balonik. Został więc zatrzymany i przewieziony do szpitala w Słubicach, aby pobrać krew.

Kolejny kierowca na podwójnym gazie został ujawniony dzień później. 29 listopada pogranicznicy ze Świecka postanowili skontrolować wjeżdżającego do naszego kraju Volkswagena Passata na niemieckich „blachach”. Mieli nosa, bo kierujący okazał pojazdem obywatel Niemiec okazał się pijany. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Obaj kierowcy zostali przekazani słubickiej policji, która prowadzi dalsze czynności. Za swoje czyny mężczyźni najprawdopodobniej odpowiedzą przed sądem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama