Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Policjanci podsumowali ostatnią zbiórkę krwi

Policjanci i mieszkańcy Słubic pamiętają, że krew to bezcenny dar, bez którego nie da się uratować życia wielu osób. Dlatego zgłosili się do krwiobusa, który kolejny raz czekał na nich przed Komendą Powiatową Policji w Słubicach.

krew policja_th
Tym razem krew oddało 29 osób (fot. KPP Slubice)

„Oddaj krew – uratuj życie” – pod tym hasłem nasi policjanci zachęcali do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa. 5 października przez trzy godziny (od 9 do 12) można było oddać krew w specjalnym Mobilnym Punkcie Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, który zaparkował przed budynkiem komendy.

Na apel odpowiedziało 29 osób. Byli wśród nich zarówno policjanci, jak i mieszkańcy naszego powiatu. Łącznie zebrano ponad 13 l tego drogocennego płynu. To tyle samo, ile udało się zebrać od dawców w marcu, podczas pierwszej takiej akcji organizowanej przez naszą komendę.

Dlaczego funkcjonariusze ze Słubic tak chętnie włączają się w akcje promowania honorowego krwiodawstwa? - Policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają – wyjaśnia Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy KPP w Słubicach.

Na pewno nie była to ostatnia wizyta krwiobusa w Słubicach. Będziemy informować o kolejnych.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama