Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Ostatnia tegoroczna wycieczka w Ujściu Warty

Park Narodowy Ujście Warty zaprasza na ostatnią w tym roku rodzinną wycieczkę. Przyrodnicy zapowiadają, że będzie to okazja do zobaczenia – i posłuchania - wielotysięcznych stad gęsi i żurawi, które nocują na niedostępnych nadwarciańskich rozlewiskach, wypoczywając przed dalszą drogą na zimowiska w Europie Zachodniej.

ujscie warty

Co dzieje się jesienią w Parku Narodowym Ujście Warty? Będą mieli okazję to sprawdzić ci, którzy wybiorą się na ostatnią w tym roku wycieczkę z cyklu „Rodzinny rok w Parku”.

Organizatorzy obiecują, że będzie można zaobserwować wspaniały spektakl przyrodniczy, którego głównymi bohaterami będą ptaki: gęsi zbożowe, gęsi białoczelne i żurawie. W tym czasie na terenie niedostępnych rozlewisk parku nocują ich stada, składające się z wielu tysięcy osobników. Pracownicy parku podają, że podczas ostatniego liczenia zaobserwowali ponad 70 tys. gęsi i 5100 żurawi, najwięcej od 6 lat!

Przybyły one z obszarów Eurazji, a nad Wartą odpoczywają przed wylotem w dalszą drogę na zimowiska w Europie Zachodniej. Na mokradłach w tym czasie można również spotkać gęgawy – jedyne gęsi, które gniazdują w Polsce.

O świcie wszystkie ptaki, ogromnymi stadami wyruszają na pierwszy posiłek. I to właśnie będzie można zobaczyć – i usłyszeć – podczas wycieczki. - Weź udział w wycieczce, jeśli chcesz zobaczyć poranny wylot gęsi i żurawi, usłyszeć towarzyszące mu gęganie i klangor oraz dowiedzieć się jak odbywa się liczenie tych ptaków – zapraszają organizatorzy.

Wycieczka będzie się składać ze wspólnej obserwacji wylotu ptaków z wieży w Chyrzynie oraz wyjazdu w teren, prawdopodobnie w okolice Słońska – transport we własnym zakresie. Będzie trwała 3-4 godziny. Organizatorzy przypominają, żeby zadbać o właściwy, ciepły i przeciwdeszczowy strój terenowy.

Wycieczka jest przeznaczona dla turystów indywidualnych. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane do 12.10 godz. 12.00 pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub tel. 95 752 40 26.

Termin: 15.10.2017, godz. 7:00. Miejsce: parking górny w siedzibie Parku w Chyrzynie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama