Słubice: 16 stycznia 2018   |   Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
reklama
reklama

Ostatnia tegoroczna wycieczka w Ujściu Warty

Park Narodowy Ujście Warty zaprasza na ostatnią w tym roku rodzinną wycieczkę. Przyrodnicy zapowiadają, że będzie to okazja do zobaczenia – i posłuchania - wielotysięcznych stad gęsi i żurawi, które nocują na niedostępnych nadwarciańskich rozlewiskach, wypoczywając przed dalszą drogą na zimowiska w Europie Zachodniej.

ujscie warty

Co dzieje się jesienią w Parku Narodowym Ujście Warty? Będą mieli okazję to sprawdzić ci, którzy wybiorą się na ostatnią w tym roku wycieczkę z cyklu „Rodzinny rok w Parku”.

Organizatorzy obiecują, że będzie można zaobserwować wspaniały spektakl przyrodniczy, którego głównymi bohaterami będą ptaki: gęsi zbożowe, gęsi białoczelne i żurawie. W tym czasie na terenie niedostępnych rozlewisk parku nocują ich stada, składające się z wielu tysięcy osobników. Pracownicy parku podają, że podczas ostatniego liczenia zaobserwowali ponad 70 tys. gęsi i 5100 żurawi, najwięcej od 6 lat!

Przybyły one z obszarów Eurazji, a nad Wartą odpoczywają przed wylotem w dalszą drogę na zimowiska w Europie Zachodniej. Na mokradłach w tym czasie można również spotkać gęgawy – jedyne gęsi, które gniazdują w Polsce.

O świcie wszystkie ptaki, ogromnymi stadami wyruszają na pierwszy posiłek. I to właśnie będzie można zobaczyć – i usłyszeć – podczas wycieczki. - Weź udział w wycieczce, jeśli chcesz zobaczyć poranny wylot gęsi i żurawi, usłyszeć towarzyszące mu gęganie i klangor oraz dowiedzieć się jak odbywa się liczenie tych ptaków – zapraszają organizatorzy.

Wycieczka będzie się składać ze wspólnej obserwacji wylotu ptaków z wieży w Chyrzynie oraz wyjazdu w teren, prawdopodobnie w okolice Słońska – transport we własnym zakresie. Będzie trwała 3-4 godziny. Organizatorzy przypominają, żeby zadbać o właściwy, ciepły i przeciwdeszczowy strój terenowy.

Wycieczka jest przeznaczona dla turystów indywidualnych. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane do 12.10 godz. 12.00 pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub tel. 95 752 40 26.

Termin: 15.10.2017, godz. 7:00. Miejsce: parking górny w siedzibie Parku w Chyrzynie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama