Słubice: 26 września 2018   |   Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
reklama
reklama

Koperta, która pomaga uratować życie

„Koperta życia” to akcja wspierana przez coraz więcej samorządów w kraju. Już od września specjalne karty informacyjne trafią do słubickich seniorów. A potem do ich lodówek. Tam, w razie potrzeby, szukać ich będą ratownicy medyczni.

koperta zycia

Lodówka jest w niemal każdym domu, najczęściej w kuchni. Łatwo ją zlokalizować ratownikom medycznym, którzy wezwani na pomoc, szybko potrzebują najważniejszych informacji o pacjencie. Stąd pomysł, aby to właśnie w takim miejscu umieścić "Kopertę życia".

W środku znajduje się specjalny formularz, podpisany przez lekarza rodzinnego, który zawiera najistotniejsze informacje o stanie zdrowia – przyjmowanych lekach, uczuleniach, kontakcie do najbliższych, itp.

Od 1 września "Koperta życia" rusza także na terenie powiatu słubickiego. Akcję organizują Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach, przy wsparciu gminy Słubice i powiatu słubickiego. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.

Koperty będą rozdawane seniorom z przez ratowników medycznych podczas wyjazdów. Będzie je można również znaleźć w siedzibach słubickiego magistratu i starostwa, w rejestracji ogólnej szpitala (która jest czynna od 8 do 15), a także u lekarzy rodzinnych.

Jak na pomysł zareagowali internauci? Na facebookowym profilu szpitala zdania są podzielone. Jedni piszą, że to fajna akcja, inni, że robiona na pokaz. Dosadnie skomentowała to Katarzyna, która uważa, że "taka akcja nic nie da, bo ludzie przewlekle chorzy umierają, bo lekarze zbyt późno udzielają pomocy albo karetka nie zabiera do szpitala". Z kolei Bogusław dodaje, że to "trzeba zmienić lekarzy, przede wszystkim nauczyć podejścia do pacjenta".

Ich obawy rozwiewa prezes szpitala Małgorzata Krasowska-Marczyk, która podkreśla, że środowisko medyczne, dostrzega problemy z jakimi borykają się pacjenci. - Często nasi ratownicy trafiają do osób nieprzytomnych, z którymi jest utrudniony kontakt. Nie wiemy jakie leki biorą, na co chorują. Informacja zapisana w kopercie pomoże uratować ich zdrowie i życie - podsumowuje szefowa szpitala.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama