Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Muzeum Historii Polski zbiera pamiątki

Stare fotografie, dokumenty, przedmioty codziennego użytku, zamiast leżeć w pudłach na strychu, mogą trafić na wystawę do Muzeum Historii Polski w Warszawie. Trwa akcja społeczna zbierania pamiątek historycznych pod hasłem "Małe Wielkie Historie". A w naszej bibliotece można otrzymać pocztówki, które ją promują.

male wielkie_historie

„Zachęcamy do udziału! Warto przejrzeć domowe archiwa - na pewno znajdzie się tam niejedna perełka!” – tak na swoim facebookowm profilu włącza się do akcji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice.

Akcja „Małe wielkie historie” trwa od 2016 roku i obejmuje zasięgiem cały świat. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 przedmiotów. Jak czytamy na stronie muzeum, wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec. 

Jakie przedmioty zbiera muzeum? Najrozmaitsze obiekty o wartościach historycznych, również te związane z osobistymi losami darczyńców i ich rodzin. Jak przyznają organizatorzy akcji, szczególne znaczenie mają dla nich przedmioty związane z polską drogą do niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989.

Zainteresowani są również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami, meblami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych. 

Wszystkie pamiątki przekazane Muzeum Historii Polski wejdą w skład tworzącej się kolekcji muzealiów (obecnie liczy sobie ona blisko 22 tys. eksponatów). Część trafi na wystawę stałą, a pozostałe przedmioty zostaną zabezpieczone do przyszłych badań i kolejnych wystaw.

Osoby zainteresowane przekazaniem pamiątek do muzeum mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo. Tel. (22) 211 90 29, (22) 211 90 48, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej informacji na www.muzhp.pl
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama