Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Kto zostanie słubickim mistrzem kierownicy?

Uwaga! Szykuje się niezłe wyzwanie dla tych, którzy uważają, że świetnie sobie radzą za kółkiem. Będą mogli przetestować swoje umiejętności podczas imprezy o nazwie "Mistrz Kierownicy". To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście.

mistrz kierownicy

Imprezę organizują wspólnie Szkoła Nauki Jazdy Agent i Hotel Cargo. Pomysłodawcy postanowili rzucić wyzwanie słubickim kierowcom: „Masz prawo jazdy? Sądzisz, ze jesteś bezpiecznym kierowcą? Chciałbyś się sprawdzić?” – pytają na facebookowej stronie wydarzenia. I zachęcają do pokazania swoich umiejętności podczas rywalizacji na placu manewrowym.

W czym sprawdzą się kierowcy?
 
Konkurencje będą trudniejsze niż na egzaminie na prawo jazdy. Uczestnicy wezmą udział m.in. w symulacji poślizgu. Będą mieli do wykonania konkretne zadania, prowadząc auto wyposażone w troleje, a następnie w talerz stewarda, który sprawdzi płynność jazdy. Będzie też jazda na łuku - na dokładność i na czas. Oraz jeszcze jedna konkurencja - niespodzianka, której organizatorzy nie chcą na razie zdradzić.

Nagrody dla wszystkich

Jak podaje Rafał Wojtyński ze Szkoły Nauki Jazdy Agent, zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie, w zależności od stażu posiadania prawa jazdy: od 2 do 5 lat, od 5 do 15, od 15 do 25 i powyżej 25. – Fajnie jak stworzycie trzyosobowe drużyny, oprócz osób indywidualnych, zostaną nagrodzone również najlepsze ekipy – mówi R. Wojtyński. Ale, jak obiecuje, nagrodę otrzyma każdy uczestnik. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi kierowcy. A odnowiona restauracja Cargo zapewni wszystkim startującym ciepły posiłek.

Będą media i kibice

Oczywiście, oprócz zawodników mile widziani są również kibice. Organizator zapewnia, że będą mieli przygotowane wygodne miejsca, z których będą mogli dopingować zawodników. Będzie też odpowiednia oprawa medialna. Portal Słubice24 i telewizja HTS Słubice objęły to wydarzenie patronatem. Przygotujemy z niego szczegółową relację.

R. Wojtyński przyznaje, że o podobnej imprezie w Słubicach myślał już od dłuższego czasu. – Jesteśmy aktywnymi ludźmi, bierzemy udział w rożnych wydarzeniach. Doszliśmy do wniosku, że mamy warunki, żeby zorganizować taki event, którego w Słubicach jeszcze nie było – podkreśla.

Zapisy ruszyły

Udział w "Mistrzu Kierownicy" jest bezpłatny. Limit wynosi 70 miejsc. Już można się zgłaszać - tel. 507 453 379. Można też zapisać się osobiście w biurze szkoły przy ul. Sienkiewicza 10a.

Termin: 23.09.2017, godz. 10.00. Miejsce: plac manewrowy przy Hotelu Cargo.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama