Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Więcej nowych koszy do segregacji śmieci

Kilka dni temu publikowaliśmy na naszym profilu na Facebooku zdjęcie przesłane przez internautkę, która „wytropiła” nowe pojemniki na śmieci przy placu zabaw obok Rossmanna. Takich nowych koszy pojawiło się w mieście więcej, jest to efekt nowych przepisów dotyczących segregowania śmieci.

segregacja smietniki

1 lipca weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów, które są jednakowe w całym kraju: szkło ma trafiać do zielonego pojemnika, papier do niebieskiego, metale i plastik do żółtego, a resztki kuchenne do brązowego. Te same przepisy nakazują segregowanie odpadów „u źródła”, nie tylko przy budynkach, a również w przestrzeni miejskiej. Gmina ma 5 lat na dostosowanie się do tych przepisów, Słubice już zaczęły wprowadzać niezbędne zmiany.

Jak informuje Beata Bielecka, rzecznik słubickiego Urzędu Miejskiego, gmina kupiła estetyczne pojemniki, które pozwolą mieszkańcom segregować odpady m.in. w parkach czy na placach zabaw. - Część z nich już stoi, na dostawę kolejnych czekamy – mówi B. Bielecka. I wyjaśnia, że pojemniki, do których można (a nawet trzeba) wrzucać surowce wtórne, już stoją przy placu zabaw na osiedlu Słowiańskim i przy ul. Kochanowskiego (na papier, szkło i plastik), a przy placu Wolności jest nowy pojemnik na psie odchody.

B. Bielecka dodaje, że 15 kolejnych czterokomorowych koszy pojawi się we wrześniu m.in. w miejskich parkach, na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej. – Na ten cel gmina wyda około 55 tys. złotych – wyjaśnia rzecznik.

Jak podaje Ministerstwo Środowiska, w 2020 roku Polska, zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, powinna osiągnąć 50 proc. poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Obecnie to 26 proc.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama