Słubice: 23 marca 2019   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
reklama
reklama

DZdieta wkracza do Słubic - rozmowa z Radkiem Opałą

Dietetyczny katering dla każdego w przystępnej cenie? Tak! W Słubicach rozpoczyna działalność DZdieta prowadzona przez Mariusza Różańskiego i Radosława Opałę. Ten ostatni opowiedział nam w wywiadzie co ciekawego przygotował dla mieszkańców Słubic chcących się smacznie i zdrowo odżywiać.

dz dieta_radoslaw_opala
Radosław Opała proponuje proste i skuteczne metody odchudzania

O marce DZdieta pisaliśmy niedawno przy okazji konferencji pt. "Najnowsze metody odchudzania", która już 20 maja odbędzie się w Słubicach. Poprowadzą ją Radosław Opała (doradca żywieniowy i psychodietetyk) oraz Mariusz Różański (ultramaratończyk, ironman i trener personalny). Obaj są cenionymi w Polsce ekspertami i od wielu lat wspólnie tworzą markę "DZdieta". Pomogli setkom osób w dbaniu o sportową formę i zdrowe odżywianie.

Z ich fachowej wiedzy i smacznego kateringu mogą od niedawna korzystać także słubiczanie. O szczegółach ich działalności, i o tym jak skutecznie chudnąć, przeczytacie w wywiadzie z Radosławem Opałą. Zapraszamy do lektury!

---

Okres przedwakacyjny to czas gdy większość z nas chce pozbyć się zbędnych kilogramów po zimie, czy są jakieś metody na to żebyśmy zdążyli do lata?

Wszystko zależy od tego ile jest tych zbędnych kilogramów. Kilku kilogramów tkanki tłuszczowej na pewno zdążymy się pozbyć zanim wyjdziemy na plażę.

A co z osobami z dużą nadwagą, powiedzmy z osobami ważącymi o 30 kg za dużo?

One również pozbędą się kilku kilogramów tkanki tłuszczowej, ale naszym Klientom zawsze proponujemy, żeby wdrożyli zdrowy plan na całe życie. Tak jest łatwiej, zdrowiej i przyjemniej i to również jest możliwe. Efekt będą na pewno. Odchudzanie to nie tylko gubienie wagi ciała. Niemalże każdy może w dwa dni być lżejszy o 2 kg. i nic nie schudnąć.

Jak to możliwe żeby stracić 2 kg na wadze w ciągu 2 dni i nie schudnąć?  

To bardzo proste. Wydaje nam się, że naszym jedynym źródłem zapasowej energii jest tłuszcz. Podczas gdy nasz organizm ma jeszcze zapasowy zbiornik cukru zwany glikogenem. Glikogen występuje w mięśniach i w wątrobie. Jest go w nas około 400 gram. Każdy z tych 400 gramów potrzebuje zatrzymać około 4 gramów wody. To daje nam razem 400 g + 1600 g = 2000 gram. Ten zbiornik można wyczerpać nie jedząc kilkanaście godzin i robiąc jeden długi spacer. Waga spadnie natychmiast, ale wróci przy pierwszej okazji. Dodatkowo można się pozbyć nadmiaru wody i oczyścić przewód pokarmowy, to ponad 2 kg utraty wagi gwarantowane przy kompletnym braku efektu prawdziwego chudnięcia czyli spalania tłuszczu.

Co zatem możemy zrobić żeby szybko schudnąć?

Możemy w przyjemny sposób żyć i chudnąc. Realizować swoje cele z uśmiechem na twarzy, byle tylko nie traktować tego czasu jako wyścig do lata. Słowo szybko ma kluczowe znaczenie, bo zmusza nas do ogromnych wyrzeczeń. Plan na całe życie to lepszy pomysł, niż tylko okresowa redukcja okupiona cierpieniem. Dobrze dobrana dieta to radość jedzenia, a właściwy ruch to zdrowie i przyjemność w najczystszej możliwej naturalnie postaci. Efekt i tak będzie, może trochę później ale za to będzie trwały i świadomy. To właśnie nazywam planem na zdrowe życie.

Co w takim razie znaczy dla Pana określenie „chudnąć szybko”?

Dla osoby zdrowej to około 4 kg tkanki tłuszczowej na msc. Programy telewizyjne przyzwyczaiły nas, że można chudnąć 8 czy 10 kg w msc. ale to nieprawda. Proszę pamiętać, że 4 kg tkanki tłuszczowej to 8 półlitrowych butelek pełnych tłuszczu. Kiedy w ten sposób o tym pomyślimy nagle okazuje się, że to naprawdę dużo i kiedy pomyślimy, że możemy 8 takich butelek mniej mieć na sobie każdego miesiąca i to z uśmiechem na twarzy, czy to brzmi dobrze? Jedząc pysznie i przyjemnie delikatnie się ruszając. Dla mnie to fajny plan. To lepsze od potu, głodu i łez.

Brzmi obiecująco. Jak się do tego zabrać?

Najpierw należy określić dokładnie swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Czyli ile energii zużywamy. Wpływ na to ma budowa naszego ciała, tryb pracy, obowiązków poza pracą, sposób wypoczynku, stan zdrowia i wielu innych czynników. Należy założyć rozsądny deficyt nie przekraczający 25-30% naszego dziennego zapotrzebowania. Zaplanować sobie dietę która spełni te kryteria. Dodatkowo znaleźć najefektywniejszy i przyjemny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. I … trwać w tym…

Kto może przygotować taką dietę i z czego powinna się ona składać?

Dietę możemy przygotować sobie sami jeżeli mamy na to czas i chcemy się trochę nauczyć o zasadach żywienia, produktach, metodach przygotowania, no i mamy dostęp do ustalonych dla nas najwłaściwszych norm składników mineralnych i witamin, oraz dysponujemy odpowiednimi tabelami zawierającymi informacje o produktach, najlepiej z bazy IŻŻ (Instytutu Żywności i Żywienia). Można też skorzystać z pomocy dietetyka, który taką rozpisaną dietę dla nas przygotuję. Można też zamówić gotowy dopasowany catering jeżeli nie chcemy spędzać czasu na zakupach, planowaniu, gotowaniu i zmywaniu. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu a zależy im na zdrowiu.

Na czym polega usługa cateringu?

Catering który oferujemy jest całodobową formą odżywiania. Dostarczamy naszym Klientom 5 zbilansowanych i zróżnicowanych posiłków dziennie. Klient od śniadania do kolacji nie potrzebuje żadnych innych posiłków. Ma jeść smacznie, nie być głodny i ma chudnąć. Raz na 2 tyg. spotykamy się i dokonujemy pomiaru na analizatorze składu ciała, weryfikując ile z jakiej tkanki stracił kilogramów. Dodatkowo bezpłatnie nasz Trener spotyka się z Klientem i ustala mu formę aktywności, która jest dla niego bezpieczna, przyjemna i pozwala chudnąć jeszcze szybciej.

dz dieta_soki

To takie proste? Czy jest możliwość skorzystania z Państwa usług w Słubicach?

Tak to naprawdę takie proste. Przez naszą firmę przeszły już setki osób. Jedli, schudli nauczyli się nowego stylu życia i jedzenia, inni z wygody są z nami od wielu miesięcy. W Słubicach również już jesteśmy. Nasi Klienci mogą odbierać catering codziennie od 6.30 posiłki w Piekarni Chlebek przy ulicy Kochanowskiego 18a.  

Jak zacząć korzystać z Waszej usługi?

Można i polecam zacząć od spotkania ze mną. Podczas tego spotkania ustalimy wszystko o czym wcześniej mówiliśmy. Osoby które dokładnie wiedzą czego potrzebują mogą też zakupić wybrany catering bezpośrednio na stronie internetowej dzdieta.pl. W naszej ofercie mamy diety 1200, 1500, 2000, 2500, 3000, 3500 kcal/dobę, oraz naszą nowość w skali kraju, coś czego jeszcze nie było tzn. oczyszczająca dieta płynna 1200 kcal.

Co to za dieta?

Tak to coś zupełnie nowego, niespotykanego w skali kraju, coś zdrowego, smacznego i skutecznego. Osoby zainteresowane mogę zaprosić do nas na stronę o oczyszczającej diecie płynnej. Pokrótce powiem tylko, że to dieta o smaku zdrowia. Taka bomba witaminowo-minerałowa, która odciąża nasz przewód pokarmowy. Pozwala się nam oczyścić. Świetna propozycja na początek. Używamy w tej diecie dodatkowo super zdrowych dodatków jak nasiona chia, odwar z ostropestu, siemię lniane, olej lniany, czy spirulina, oraz wiele innych. Więcej na dzdieta.pl/dieta-plynna.

Dziękuję z rozmowę.

---

O tym jak wyglądają przykładowe posiłki przygotowane przez DZdieta możecie przekonać się oglądając poniższą galerię. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.dzdieta.pl lub pod nr telefonu 880 920 030.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama