Słubice: 21 kwietnia 2018   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
reklama
reklama

Ile w tym roku przybyło ptasich dzieci?

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na warsztaty ornitologiczne do parku przy Alei Niepodległości. Będzie okazja do bliższego poznania życia ptaków i sprawdzenia ile budek lęgowych zostało zamieszkanych. Zaplanowano też obrączkowanie piskląt.

pisklaki

W marcu ubiegłego roku przyrodnicy z fundacji wraz ze słubickimi gimnazjalistami powiesili w parku przy Alei Niepodległości skrzynki lęgowe dla ptaków. Co jakiś czas sprawdzają, ile z nich jest zajętych. Rok temu było zamieszkanych 17 z 26 ptasich domków. Teraz czas na kolejny rekonesans.

Ornitologiczne spotkanie odbędzie się 19 maja. Poprowadzi je Paweł Podkowa, doktorant Zakładu Biologii i Ekologii Ptaków na Wydziale Biologii UAM. Wspólnie z uczestnikami spotkania przeprowadzi kontrole budek.

- Będzie to świetna okazja do bliższego kontaktu z przyrodą, podczas której możemy przyjrzeć się życiu wyklutych oraz dorosłych okazów. Zajrzymy do gniazd, oznaczymy gatunki i zaobrączkujemy mieszkające w nich pisklęta - wyjaśnia Natalia Duer, szefowa Dziupli.

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Miejsce spotkania to plac zabaw w parku przy Alei Niepodległości. Zajęcia odbędą się dzięki dofinansowaniu z środków Gminy Słubice.

Termin: 19.05.2017, godz. 16:30. Miejsce: park przy Alei Niepodległości.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama