Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Ile w tym roku przybyło ptasich dzieci?

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na warsztaty ornitologiczne do parku przy Alei Niepodległości. Będzie okazja do bliższego poznania życia ptaków i sprawdzenia ile budek lęgowych zostało zamieszkanych. Zaplanowano też obrączkowanie piskląt.

pisklaki

W marcu ubiegłego roku przyrodnicy z fundacji wraz ze słubickimi gimnazjalistami powiesili w parku przy Alei Niepodległości skrzynki lęgowe dla ptaków. Co jakiś czas sprawdzają, ile z nich jest zajętych. Rok temu było zamieszkanych 17 z 26 ptasich domków. Teraz czas na kolejny rekonesans.

Ornitologiczne spotkanie odbędzie się 19 maja. Poprowadzi je Paweł Podkowa, doktorant Zakładu Biologii i Ekologii Ptaków na Wydziale Biologii UAM. Wspólnie z uczestnikami spotkania przeprowadzi kontrole budek.

- Będzie to świetna okazja do bliższego kontaktu z przyrodą, podczas której możemy przyjrzeć się życiu wyklutych oraz dorosłych okazów. Zajrzymy do gniazd, oznaczymy gatunki i zaobrączkujemy mieszkające w nich pisklęta - wyjaśnia Natalia Duer, szefowa Dziupli.

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Miejsce spotkania to plac zabaw w parku przy Alei Niepodległości. Zajęcia odbędą się dzięki dofinansowaniu z środków Gminy Słubice.

Termin: 19.05.2017, godz. 16:30. Miejsce: park przy Alei Niepodległości.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama