Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Będzie dodatkowy nabór do przedszkoli

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli, w którym przyznano miejsca 168 dzieciom. W związku z dużą liczbą nierozpatrzonych podań, gmina wprowadziła dodatkowe kryteria naboru. Jak zapewniają urzędnicy, wolnych miejsc jest więcej niż chętnych.

przedszkole Słubice

Drugi etap rekrutacji rozpocznie się 12 czerwca. Rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie do przedszkoli i punktów przedszkolnych, w których są jeszcze wolne miejsca. Dodatkowo gmina utworzy kolejnych 50 miejsc w nowo otwartych oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych nr 1 i 2 w Słubicach.

Dotychczasowe kryteria rekrutacji okazały się niewystarczające, gdyż duża liczba wniosków otrzymała tę samą liczbę punktów. W związku z tym radni podjęli uchwałę o kryteriach dodatkowych. Jakie przewidzieli w nowej uchwale?

Dodatkowe punkty uzyskają wnioski w następujących sytuacjach:
 • oboje rodzice lub samotny rodzic pracują, studiują lub uczą się w systemie dziennym (wymagane stosowne zaświadczenie) – 4 pkt.,
 • dziecko ma rodzeństwo w przedszkolu (oświadczenie rodzica) – 2 pkt.,
 • oboje rodzice lub samotny rodzić rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w słubickiej skarbówce (zaświadczenie z Urzędu Skarbowego) – 3 pkt.,
 • najbliższe położenie przedszkola względem miejsca zamieszkania dziecka – 2 pkt.,
 • dziecko będzie korzystało z pełnej oferty (powyżej podstawy programowej + posiłki) – 1 pkt.
Wolne miejsca są jeszcze w następujących placówkach: Przedszkole nr 2 w Słubich (16), Przedszkole nr 4 w Słubicach (6), Punkt Przedszkolny w Kunowicach (13), punkt przedszkolny w Golicach (8), punkt przedszkolny w Świecku (14), oddział przedszkolny przy SP Kunowice (16), oddział przedszkolny przy SP Golice (14).

Dodatkowe miejsca dla przedszkolaków zostaną także utworzone przy Szkołach Podstawowych nr 1 (25) i nr 2 (25). Gmina przeznaczyła na remont i wyposażenie pomieszczeń w tych placówkach aż 75 tys. złotych. Oddziały przedszkolne będą dostępne dla dzieci od 3 lat, z ośmiogodzinną opieką i pełnym wyżywieniem. Opłaty będą takie same jak w innych przedszkolach.

przedszkole3-jaselka08

Dokumenty o przyjęcie do przeszkola będzie można składać od 12 do 19 czerwca w następujących miejscach:
 • Przedszkole nr 2 w Słubicach,
 • Przedszkolu nr 4 w Słubicach,
 • Szkoła Podstawowa w Kunowicach (rekrutacja do punktu i oddziału przedszkolnego),
 • Szkoła Podstawowa w Golicach (rekrutacja do punktu i oddziału przedszkolnego),
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach (rekrutacja do punktu w Świecku i oddziału przedszkolnego),
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach (rekrutacja do oddziału przedszkolnego).
Każdy rodzic może złożyć wniosek do maksymalnie trzech placówek. Niezbędne informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach. Wyniki rekrutacji poznamy 30 czerwca.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama