Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Policjanci znad Odry poznają język sąsiada

W siedzibie policji we Frankfurcie rozpoczęły się kursy językowe dla polskich i niemieckich policjantów. To kolejna edycja szkoleń realizowana w ramach projektu Unii Europejskiej „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej”. Poza wiedzą językową mundurowi zgłębiają tajniki przepisów prawnych z obu krajów.

policja integracja

Współpraca między służbami mundurowymi Słubic i Frankfurtu trwa nie od dziś. Wymaga ona dobrych kontaktów i stałego aktualizowania wiedzy. We wspólnym projekcie „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej” biorą udział funkcjonariusze polskiej oraz niemieckiej Policji, Straży Granicznej oraz Służby Celnej.

Kursy mają na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym regionie, a także skuteczniejsze zwalczanie transgranicznej przestępczości. Mundurowi będą poszerzać swoją wiedzę w zakresie prawa, działań taktycznych oraz zasad interwencji policyjnych. W ramach praktyk przewidziano wspólne służby zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie.

Integralną częścią kursu jest nauka języka niemieckiego, co - jak sami podkreślają uczestnicy kursów - pozwoli na poprawę jakości współpracy. Cały cykl szkoleń potrwa dwa tygodnie i zakończy się dla funkcjonariuszy egzaminem ustnym i pisemnym.

- Wszystkie wspólne działania polskiej i niemieckiej policji pozwalają na poprawę i zacieśnienie stosunków między obiema instytucjami, nawiązanie bardziej efektywnych kontaktów, łatwiejszą współpracę. A przede wszystkim dają szansę na zniesienie barier językowych, co z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa obywateli obydwu państw – wyjaśnia Magdalena Jankowska z KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama