Słubice: 22 kwietnia 2018   |   Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
reklama
reklama

Policjanci znad Odry poznają język sąsiada

W siedzibie policji we Frankfurcie rozpoczęły się kursy językowe dla polskich i niemieckich policjantów. To kolejna edycja szkoleń realizowana w ramach projektu Unii Europejskiej „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej”. Poza wiedzą językową mundurowi zgłębiają tajniki przepisów prawnych z obu krajów.

policja integracja

Współpraca między służbami mundurowymi Słubic i Frankfurtu trwa nie od dziś. Wymaga ona dobrych kontaktów i stałego aktualizowania wiedzy. We wspólnym projekcie „W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej” biorą udział funkcjonariusze polskiej oraz niemieckiej Policji, Straży Granicznej oraz Służby Celnej.

Kursy mają na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym regionie, a także skuteczniejsze zwalczanie transgranicznej przestępczości. Mundurowi będą poszerzać swoją wiedzę w zakresie prawa, działań taktycznych oraz zasad interwencji policyjnych. W ramach praktyk przewidziano wspólne służby zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie.

Integralną częścią kursu jest nauka języka niemieckiego, co - jak sami podkreślają uczestnicy kursów - pozwoli na poprawę jakości współpracy. Cały cykl szkoleń potrwa dwa tygodnie i zakończy się dla funkcjonariuszy egzaminem ustnym i pisemnym.

- Wszystkie wspólne działania polskiej i niemieckiej policji pozwalają na poprawę i zacieśnienie stosunków między obiema instytucjami, nawiązanie bardziej efektywnych kontaktów, łatwiejszą współpracę. A przede wszystkim dają szansę na zniesienie barier językowych, co z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa obywateli obydwu państw – wyjaśnia Magdalena Jankowska z KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama