Słubice: 28 maja 2018   |   Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności "Bezpieczna Wielkanoc" na drogach powiatu słubickiego
reklama
reklama

"Bezpieczna Wielkanoc" na drogach powiatu słubickiego

Wielkanoc to to czas odpoczynku. Część z nas spędza go w domu, cześć wybiera się w podróż. Są i tacy, którzy pracują, byśmy mogli jechać bezpiecznie. I tym razem policjanci słubickiej drogówki mieli pełne ręce roboty. Jaki jest bilans świątecznych dni?

patrol drogówka

Akcja „Wielkanoc 2017” trwała od 14 do 17 kwietnia. W tym czasie została zwiększona liczba patroli na drogach dojazdowych do Słubic oraz w miejscach, gdzie ruch był największy. W świąteczne dni na szczęście nie wydarzył się żaden poważny wypadek. Policjanci dostali jedynie zgłoszenia o pięciu niezbyt groźnych zdarzeniach, w których obyło się bez ofiar.

Niestety z trzeźwością kierowców nie było najlepiej. Pomimo częstych apeli w mediach wciąż zbyt wielu z nas wybiera jazdę na podwójnym gazie. Tym razem w czasie przedłużonego świątecznego weekendu zatrzymano aż sześciu kierowców, u których badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Rekordzistką w tej nie przydającej splendoru dziedzinie okazała się 36-letnia kobieta, która prowadziła auto mając ponad 2 promile.

Wszystkim sześciu zatrzymanym osobom prawa jazdy zostały już odebrane. Teraz odpowiedzą przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwym. Grozić im może nawet do 2 lat więzienia, przepadek uprawnień do kierowania i sądowy zakaz jazdy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama