Słubice: 23 marca 2018   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
reklama
reklama

"Bezpieczna Wielkanoc" na drogach powiatu słubickiego

Wielkanoc to to czas odpoczynku. Część z nas spędza go w domu, cześć wybiera się w podróż. Są i tacy, którzy pracują, byśmy mogli jechać bezpiecznie. I tym razem policjanci słubickiej drogówki mieli pełne ręce roboty. Jaki jest bilans świątecznych dni?

patrol drogówka

Akcja „Wielkanoc 2017” trwała od 14 do 17 kwietnia. W tym czasie została zwiększona liczba patroli na drogach dojazdowych do Słubic oraz w miejscach, gdzie ruch był największy. W świąteczne dni na szczęście nie wydarzył się żaden poważny wypadek. Policjanci dostali jedynie zgłoszenia o pięciu niezbyt groźnych zdarzeniach, w których obyło się bez ofiar.

Niestety z trzeźwością kierowców nie było najlepiej. Pomimo częstych apeli w mediach wciąż zbyt wielu z nas wybiera jazdę na podwójnym gazie. Tym razem w czasie przedłużonego świątecznego weekendu zatrzymano aż sześciu kierowców, u których badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Rekordzistką w tej nie przydającej splendoru dziedzinie okazała się 36-letnia kobieta, która prowadziła auto mając ponad 2 promile.

Wszystkim sześciu zatrzymanym osobom prawa jazdy zostały już odebrane. Teraz odpowiedzą przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwym. Grozić im może nawet do 2 lat więzienia, przepadek uprawnień do kierowania i sądowy zakaz jazdy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama