Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Wielkanocna zbiórka żywności za nami (foto)

Za nami kolejna odsłona wielkanocnej zbiórki żywności, która co roku organizowana jest przez Bank Żywności na terenie całej Polski. Akcja odbyła się także na terenie powiatu słubickiego. Do koszyków dla osób potrzebujących trafiło blisko 3 tony żywności.

Zbiórka żywności

Zbiórka rozpoczęła się 31 marca i trwała do 2 kwietnia. Od piątku do niedzieli w wybranych sklepach na terenie Słubic, Rzepina i Ośna Lubuskiego można było wrzucać żywność do specjalnie oznakowanych koszy. Główie produkty spożywcze z długim terminem ważności, m.in. olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka. Do włączenia się w akcję zachęcaliśmy również naszych czytelników.

Całość koordynował Jan Krzysztof Hańbicki, społecznik z krwi i kości, szef lokalnego Banku Żywności, od lat bezinteresowanie pomagający mieszkańcom powiatu słubickiego. Nad przebiegiem zbiórki czuwali wolontariusze z różnych miejscowości. Na terenie Słubic w pomoc tradycyjnie włączyła się Grupa Pomagamy, dla której to była już czwarta akcja świątecznej pomocy organizowana wspólnie z Bankiem Żywności.

Czy zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem? Organizatorzy podkreślają, że jak zawsze mogli liczyć na szczodre serca i hojność mieszkańców naszego powiatu.

- Były oczywiście osoby, które z obojętnością patrzyły na nasze kosze. Ale były też takie, które z ogromnym zaangażowaniem pomagały, a nawet specjalnie przychodziły zrobić zakupy tylko w tym celu. To bardzo szlachetne. Cieszy nas, że pomaga coraz więcej Niemców, którzy licznie odwiedzają słubickie sklepy - powiedział J.K. Hańbicki w rozmowie z naszą redakcją.

Zebrana żywność trafiła do Lubiechni Wielkiej, gdzie znajduje się główny magazyn Banku Żywności. Tam została podzielona na paczki, które otrzymają najbardziej potrzebujące osoby i rodziny znajdujące się na listach Banku Żywności oraz Grupy Pomagamy. Część trafi też do gminnych ośrodków pomocy społecznej. Wg szacunków organizatorów w tym roku zostanie przekazanych około 350 paczek.

- Dzięki paczkom wiele rodzin będzie w stanie godnie wyprawić święta. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to wielkie dzieło. Mieszkańcom naszego powiatu, wolontariuszom Banku Żywności oraz członkom grupy Pomagamy z którą współpraca rozwija się coraz lepiej.. Życzę wszystkim dużo zdrowia oraz radosnych świąt - podsumował J.K. Hańbicki.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama