Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Słubice pomogą w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Nie wszystkich jednak stać na kupienie jedzenia na święta. Możemy wspomóc potrzebujących przekazując produkty spożywcze. Rusza akcja Wielkanocnej Zbiórki Żywności.

Wielkanocna zbiórka żywności
Wielkanocna zbiórka żywności w Słubicach

Organizatorem akcji w skali całego kraju są Banki Żywności, a do zbiórki włączyła się większość sieci handlowych i duże supermarkety, także te ze Słubic. Żywność będzie zbierana w dniach 31 marca – 2 kwietnia. W powiecie słubickim akcję koordynują Jan Krzysztof Hańbicki, szef Banku Żywności z Lubiechni Wielkiej oraz Grupa Pomagamy.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy odwiedzić wybrany sklep i przekazać wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Najbardziej potrzebne są takie produkty jak olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka.

Podarowane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, a stamtąd przekazane zostaną lokalnym organizacjom społecznym, które podzielą je wśród najbardziej potrzebujących osób. Akcję wspiera m.in. sieć sklepów Intermarche.

- Grupa Muszkieterów regularnie współpracuje z Bankami Żywności. Walczymy z niedożywieniem w Polsce przez cały rok przyłączając się do zbiórek przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi oraz w ramach programu „Podziel się posiłkiem”. Chętnie angażujemy się w te akcje, ponieważ dają one wymierne korzyści najbardziej potrzebującym. W imieniu Grupy Muszkieterów serdecznie zachęcam klientów Intermarché w Słubicach do przekazywania produktów spożywczych naszym wolontariuszom  - powiedziała Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Harmonogram zbiórki:
  • 31.03 (piątek) godz 10-18
  • 01.04 (sobota) godz 8- 18
  • 02.04 (niedziela) godz 10-15
Miejsca zbiórki na terenie Słubic: Lidl, Mila, Netto, Piotr i Paweł, Intermarche, Biedronka (wszystkie sklepy).

Wielkanocna Zbiórka Żywności jest organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności już od 21 lat. W tym roku akcja odbędzie się w 347 miejscowościach, w prawie 2 tysiącach sklepów w całej Polsce. W ubiegłym roku zebrano 331 ton żywności dla ponad 100 tys. potrzebujących. W Słubicach do koszy trafiło ponad 2,5 tys. kg rozmaitych produktów.

Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) 800 mln ludzi na świecie głoduje, a co trzecia osoba jest niedożywiona. W Polsce kwestia niedożywienia ma mniejszy wymiar, jednak statystyki są alarmujące. W 2015 r. 6,5% Polaków, czyli około 2,5 mln osób, żyło w sytuacji skrajnego ubóstwa i często pozbawione było dziennego posiłku. Problem ten szczególnie dotyczy najmłodszych. W przypadku osób, które nie osiągnęły jeszcze 18 roku życia odsetek ten wynosi nawet 9%.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama