Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Lekkoatleci Lubusza rozpoczęli halowe zmagania

Lekkoatleci Lubusza Słubice udanie rozpoczęli sezon halowy. W ostatnim tygodniu 2016 roku wzięli udział w mityngu sylwestrowym w Zielonej Górze, gdzie ich łupem padły trzy miejsca na podium.

plichta zg
Antoni Plichta ponownie zwyciężył (fot. Lubusz Słubice)

Zawody rozegrano w hali sportowej zielonogórskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach 28-29 grudnia. Pierwszego dnia odbyła się rywalizacja w skoku o tyczce w której mieliśmy jednego naszego reprezentanta. Piotr Żak zajął bardzo dobre II miejsce frunąc na wysokość 3,60m, czym ucieszył swojego opiekuna Edwarda Czernika.

Dzień później zawodnicy zmagali się w konkurencjach biegowych oraz skokach w dal, wzwyż i trójskoku. Słubicki Lubusz reprezentowało dziewięciu sportowców. Aż dwoje z nich stanęło na najwyższym stopniu podium. Antoni Plichta zwyciężył w rywalizacji sprinterów na 60m z czasem 7,16 sek., a Jakub Czak wygrał bieg na 60m przez płotki z czasem 8,32 sek.

Udane starty zaliczyli również pozostali zawodnicy Lubusza: Emil Laufer (60m - 9,92), Szymon Taborowski (60m - 8,16), Ania Butkiewicz (60m - 8,33), Sebastain Wieliczko (60m - 7,55), Zuzanna Białas (60m - 8,95 / skok w dal - 4,82), Natalia Fabicka (60m - 9,10) oraz Klaudia Śliwińska (60m - 9,13).

Za dobrymi występami całej ekipy kryje się praca trenerów opiekujących się zawodnikami: Krzysztofa Wesołka, Grzegorza Nogi, Grzegorza Kaczmarka i Jacka Grześkowiaka.

Kolejne zmagania lekkoatletów już 7 stycznia. W ramach przygotowań do Halowych Mistrzostw Polski nasi sportowcy wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych w Cottbus i Toruniu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama