Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Lekkoatleci Lubusza rozpoczęli halowe zmagania

Lekkoatleci Lubusza Słubice udanie rozpoczęli sezon halowy. W ostatnim tygodniu 2016 roku wzięli udział w mityngu sylwestrowym w Zielonej Górze, gdzie ich łupem padły trzy miejsca na podium.

plichta zg
Antoni Plichta ponownie zwyciężył (fot. Lubusz Słubice)

Zawody rozegrano w hali sportowej zielonogórskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach 28-29 grudnia. Pierwszego dnia odbyła się rywalizacja w skoku o tyczce w której mieliśmy jednego naszego reprezentanta. Piotr Żak zajął bardzo dobre II miejsce frunąc na wysokość 3,60m, czym ucieszył swojego opiekuna Edwarda Czernika.

Dzień później zawodnicy zmagali się w konkurencjach biegowych oraz skokach w dal, wzwyż i trójskoku. Słubicki Lubusz reprezentowało dziewięciu sportowców. Aż dwoje z nich stanęło na najwyższym stopniu podium. Antoni Plichta zwyciężył w rywalizacji sprinterów na 60m z czasem 7,16 sek., a Jakub Czak wygrał bieg na 60m przez płotki z czasem 8,32 sek.

Udane starty zaliczyli również pozostali zawodnicy Lubusza: Emil Laufer (60m - 9,92), Szymon Taborowski (60m - 8,16), Ania Butkiewicz (60m - 8,33), Sebastain Wieliczko (60m - 7,55), Zuzanna Białas (60m - 8,95 / skok w dal - 4,82), Natalia Fabicka (60m - 9,10) oraz Klaudia Śliwińska (60m - 9,13).

Za dobrymi występami całej ekipy kryje się praca trenerów opiekujących się zawodnikami: Krzysztofa Wesołka, Grzegorza Nogi, Grzegorza Kaczmarka i Jacka Grześkowiaka.

Kolejne zmagania lekkoatletów już 7 stycznia. W ramach przygotowań do Halowych Mistrzostw Polski nasi sportowcy wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych w Cottbus i Toruniu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama