Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Ruszyła biegowa pomoc dla Bartka Cieślaka

Ruszyła akcja wsparcia dla niepełnosprawnego Bartka Cieślaka. 1 stycznia w Ośnie Lubuskim spotkali się pasjonaci biegania z całego powiatu, by zaliczyć pierwszy z biegów w ramach cyklu "50 maratonów dla Bartka Cieślaka".

maraton 1_50

Inauguracyjne bieganie rozpoczęło się równo w południe nad jeziorem Rzeczynek. Frekwencja dopisała. Na apel Łukasza Cieślaka, brata chorego mężczyzny, który zorganizował całą akcję, odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Na starcie pojawili się m.in. członkowie grupy Biegowe Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej - Rafał Borowiak, Małgorzata Konopka, Damian Pysiak czy Ewa Kiedrowicz.

Biegacze byli wspierani przez ekipę lokalnych morsów, którzy jak w każdy pierwszy dzień nowego roku zafundowali sobie kąpiel w lodowatej wodzie. Do sportowego wysiłku biegaczy zagrzewał sam bohater akcji, który na wózku inwalidzkim i w towarzystwie przyjaciół pojawił się na starcie. Z dumą trzymał kartkę z napisem "1 z 50".

morsy osno_lubuskie

Trasa biegu wiodła malowniczymi trasami po dutkach leśnych wokół Ośna Lubuskiego. Każdy z uczestników mógł przebiec dowolną liczbę kilometrów, tak aby ich suma dała co najmniej dystans maratoński. Biegacze wykonali zadanie z nadwyżką! Dwie osoby przebiegły pełny dystans maratoński, kilka półmaraton, a kilkanaście co najmniej 10 km, razem zrobili aż 317 km.

To jednak dopiero początek prawdziwego sportowego wyzwania. Przed biegaczami jeszcze... 49 takich maratonów zaliczanych co tydzień. Uczestnikom przyda się dużo zdrowia i wytrwałości w dążeniu do szczytnego celu - Bartek Cieślak czeka na upragiony egzoszkielet. Do wspólnego biegania może przyłączyć się każda chętna osoba. Bieżące informacje o akcji umieszczane są na facebookowym profilu "50 maratonów dla Bartka Cieślaka".

---

Więcej o tym jak pomóc Bartkowi Cieślakowi oraz na czym polega biegowe wsparcie przeczytacie w naszej poprzedniej publikacji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama