Dobre wieści nadeszły do nas z Glasgow. Podczas halowego mitingu lekkoatletycznego Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce w biegu na 3 km z czasem 8:49.07. To trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki i jej nowy rekord życiowy.

Zawody w Glasgow to prestiżowy miting z cyklu Indoor Grand Prix 2016. Walkę o zwycięstwo zawodniczka Lubusza Słubice toczyła do samego końca. Znana z piorunującego finiszu biegaczka przegrała pierwsze miejsce zaledwie o 0.01 sekundy. Wygrała Kenijka Nancy Chapkwemoi, czterokrotna medalistka mistrzostw świata juniorów.

Bieg w Szkocji to dla Sofii Ennaoui ostatni start w bieżącym halowym sezonie. Razem z trenerem Wojciechem Szymaniakiem skupiają się teraz na treningach i szlifowaniu formy do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Więcej o sportowych planach Sofii znajdziesz w naszej poprzedniej publikacji.