Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Młodzi poloniści sprawdzili się w Gubinie i Frankfurcie

Za młodymi piłkarzami z UKS Polonia Słubice kolejny udany weekend. Tym razem piłkarskie szlify zdobywały drużyny z rocznika 2008 i 2012, które wzięły udział w prestiżowych turniejach w Gubinie i we Frankfurcie.

UKS1

Starsi poloniści 10 marca udali się do Gubina, gdzie czekała ich rywalizacja o Puchar Wiosny. Za rywali mieli m.in. APMM Falubaz Zielona Góra, PAP Bosko Sulęcin czy Perłę Cybinka.

I w tej stawce pokazali się z bardzo dobrej strony. Rozegrali łącznie 5 spotkań, z czego 2 mecze wygrali, 2 przegrali i 1 zremisowali. Zajęli ostatecznie 4 miejsce, choć niewiele brakowało, żeby wystąpili w wielkim finale.

- Tym razem mieliśmy nieco mniej szczęścia – opowiada trener Tomasz Górowski. Jego podopieczni półfinał zremisowali i przegrali dopiero w rzutach karnych. Nie powiodło im się też w meczu o 3 miejsce. - Mimo przegranej walki o podium nasi podopieczni wierzą w to, że ich poświęcenie i ciężka praca zbliżają do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział naszej redakcji.

UKS polonia słubice

Coraz śmielej zaczynają sobie radzić chłopcy z rocznika 2012. Tego samego dnia co ich starsi koledzy, udali się za Odrę, na turniej halowy organizowany przez naszych sąsiadów.

- Było to wielkie przeżycie, ale również całkiem nowe wyzwanie dla młodych polonistów, ponieważ pierwszy raz grali na całą halę, po 5 zawodników oraz na duże bramki – relacjonuje trener Jakub Augustyniak. Drużyna pod jego wodzą rozegrała 4 spotkania. Choć udało się wygrać tylko 1 spotkanie, to w pozostałych 3 młodzi słubiczanie byli minimalnie słabsi od rywali. Taki bilans dał im ostatecznie 7 miejsce.

- Nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony. I to wyznawanie na pewno zaprocentuje w przyszłości – podsumowuje szkoleniowiec.Kolejne turnieje już niebawem. Będziemy o nich informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama