Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Na basenie można zdobyć kartę pływacką

Kto chciałby wyrobić sobie kartę pływacką? Już od 1 sierpnia egzamin na ten dokument będzie można zdać na słubickim basenie! Do akcji zapraszają wspólnie SOSiR oraz WOPR.

basen slubice

Treningi na słubickim basenie nie pójdą na marne! To tu, na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, uprawnieni ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą prowadzić egzaminy na kartę pływacką. Akcja „Już pływam” zacznie się 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Egzaminy będą odbywały się w godz. 9-10.

A co trzeba zrobić, żeby otrzymać kartę pływacką? Należy w dowolny sposób przepłynąć 200 m, w tym 50 m na plecach. Nie liczy się czas. Następnie trzeba wykonać skok do wody z wysokości co najmniej 0,7 m i przepłynąć pod lustrem wody min. 5 m. Starać się mogą o nią również osoby niepełnoletnie.

- Karta pływacka osoby niepełnoletniej ważna jest po poświadczeniu przez jednego z rodziców lub prawnego opiekuna. Poświadczenie to następuje przez złożenie podpisu na karcie pływackiej – wyjaśnia R. Chustecki z SOSiR-u.

Szczegółowych informacji na ten temat udzielają ratownicy WOPR na basenie SOSiR.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama