Słubice: 16 lutego 2019   |   Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
reklama
reklama

Tak bawiliście się na festynie pływackim (foto)

Impreza jak znalazł na takie upały! 28 lipca na słubickim basenie odbył się Rodzinny Festyn Pływacki. Młodsi i starsi nie tylko szukali ochłody w wodzie, ale i rywalizowali o medale. A w kategorii open do zdobycia był Puchar Burmistrza!

Zawody pływackie

Nie zabrakło chętnych do tego, aby ochłodzić się w wodzie, a przy okazji powalczyć o medale i statuetki. Rodzinny Festyn Pływacki przyciągnął na basen w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji całe rodziny. Impreza trwała około 2 godzin.
 
Najpierw do rywalizacji przystąpili najmłodsi uczestnicy. Ich zadaniem było pokonanie szerokości brodzika  - najpierw przodem, a później tyłem. Mogli płynąć, mogli również iść. Nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy ze swoim szefem Leszkiem Smolarczykiem.

Młodzież już nie mogła „oszukiwać”. Do przepłynięcia mieli średni basen. Osobno rywalizowali chłopcy, osobno dziewczęta. I choć to zabawa, niemal wszyscy do zadania podeszli bardzo poważnie i starali się z całych sił. A z brzegów dopingowali ich rodzice. Wywalczone medale i puchary, choć nie z olimpiady, są dla młodych pływaków bardzo cenną wakacyjną pamiątką!

Sami rodzice rywalizowali na końcu, choć w kategorii dorosłych wystartowała liczna grupa młodzieżowa. Osobno ścigali się panowie, osobno panie. Mieli do pokonania pełną długość dużego basenu, czyli 50 metrów. I im również wygrane sprawiły dużo satysfakcji – z dumą odbierali medale z rąk dyrektora SOSiR Ryszarda Chusteckiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a ci, którzy zajęli miejsca na podium, dostali również statuetki.

Oficjalne wyniki udostępnimy po opublikowaniu ich przez organizatorów.

Rodzinny Festyn Pływacki to jednak nie koniec wodnych zmagań podczas tego lata. Przedstawiciele SOSiR-u ocenili imprezę jako wyjątkowo udaną i postanowili powtórzyć ją pod koniec wakacji. Będzie więc okazja do rewanżu i kolejnej walki o medale! O terminie zawodów oczywiście poinformujemy.

A jak wyglądał Rodzinny Festyn Pływacki? Zobaczcie sami - zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama