Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Małgorzata Krzyżan podwójną mistrzynią Polski

To było podwójne uderzenie niczym z filmów z Chuckiem Norrisem. Małgorzata Krzyżan po raz kolejny potwierdziła, że nie ma sobie równych w Polsce w kategorii weteranów. Podczas mistrzostw Polski w kategorii Master zdobyła dwa złote medale – w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

gosia masters_torun

Zawody odbyły się w dniach 30 czerwca - 1 lipca w Toruniu. Impreza organizowana była pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Oprócz weteranów, którzy mieli swoje mistrzostwa po raz 28, o medale mistrzostw Polski rywalizowali lekarze oraz - po raz pierwszy w historii - także dziennikarze.

W stawce startujących mieliśmy także swoich reprezentantów. Najlepiej spisała się nasza mistrzyni świata, Małgorzatę Krzyżan. Zawodniczka Lubusza Słubice posłała dysk na odległość 42 metrów i 53 centymetrów, co jest nowym rekordem Polski w kategorii W50. Swoich sił spróbowała także w pchnięciu kulą i tu także była bezkonkurencyjna. W tej konkurencji uzyskała równe 12 metrów.

Jej nieco młodsi koledzy – Arkadiusz Bojarski oraz Łukasz Horoszkiewicz – także nie zawiedli i choć medalu nie przywieźli to byli bardzo blisko podium. W rzucie dyskiem w kategorii M35 zajęli odpowiednio 4 (41.46) i 6 (39.26) miejsce.

A jakie kolejne wyzwanie czekają słubiczankę jeszcze w tym sezonie? - Chciałabym bardzo polecieć do Malagi na mistrzostwa świata weteranów, niestety jest to przedsięwzięcie ponad moje możliwości finansowe. Dlaczego szukam sponsorów, którzy mogliby mnie w tym wspomóc – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Impreza jest we wrześniu, ale 11 lipca upływa termin zgłoszeń. Osoby lub firmy chętne do pomocy, prosimy o kontakt z naszą redakcją lub bezpośrednio z samą zawodniczką, najlepiej przez jej oficjalny profil na Facebooku – KLIKNIJ.

Gratulujemy udanego startu i kolejnych medali dla Słubic!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama