Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Małgorzata Krzyżan podwójną mistrzynią Polski

To było podwójne uderzenie niczym z filmów z Chuckiem Norrisem. Małgorzata Krzyżan po raz kolejny potwierdziła, że nie ma sobie równych w Polsce w kategorii weteranów. Podczas mistrzostw Polski w kategorii Master zdobyła dwa złote medale – w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

gosia masters_torun

Zawody odbyły się w dniach 30 czerwca - 1 lipca w Toruniu. Impreza organizowana była pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Oprócz weteranów, którzy mieli swoje mistrzostwa po raz 28, o medale mistrzostw Polski rywalizowali lekarze oraz - po raz pierwszy w historii - także dziennikarze.

W stawce startujących mieliśmy także swoich reprezentantów. Najlepiej spisała się nasza mistrzyni świata, Małgorzatę Krzyżan. Zawodniczka Lubusza Słubice posłała dysk na odległość 42 metrów i 53 centymetrów, co jest nowym rekordem Polski w kategorii W50. Swoich sił spróbowała także w pchnięciu kulą i tu także była bezkonkurencyjna. W tej konkurencji uzyskała równe 12 metrów.

Jej nieco młodsi koledzy – Arkadiusz Bojarski oraz Łukasz Horoszkiewicz – także nie zawiedli i choć medalu nie przywieźli to byli bardzo blisko podium. W rzucie dyskiem w kategorii M35 zajęli odpowiednio 4 (41.46) i 6 (39.26) miejsce.

A jakie kolejne wyzwanie czekają słubiczankę jeszcze w tym sezonie? - Chciałabym bardzo polecieć do Malagi na mistrzostwa świata weteranów, niestety jest to przedsięwzięcie ponad moje możliwości finansowe. Dlaczego szukam sponsorów, którzy mogliby mnie w tym wspomóc – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Impreza jest we wrześniu, ale 11 lipca upływa termin zgłoszeń. Osoby lub firmy chętne do pomocy, prosimy o kontakt z naszą redakcją lub bezpośrednio z samą zawodniczką, najlepiej przez jej oficjalny profil na Facebooku – KLIKNIJ.

Gratulujemy udanego startu i kolejnych medali dla Słubic!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama