Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Pomóż wykręcić kasę na basen dla uczniów z Rzepina

Macie już gotowe rowery na sezon? Przydadzą się! Zespół Szkół w Rzepinie walczy w konkursie odLOTTOwa jazda o dotacje na zajęcia sportowe. Pomóc może każdy, kto lubi jeździć rowerem. Przyłączcie się i kręćcie kilometry dla rzepińskich uczniów!

rower odra

W zeszłym roku się nie udało, ale nie poddali się zniechęceniu i próbują znowu! Akcja odLOTTOwa jazda to konkurs, w którym można wygrać nawet 100 tys. zł na własny projekt. Już drugi raz bierze w nim udział Zespół Szkół z Rzepina. W zeszłym roku zajęli 27 miejsce na 50 inicjatyw, niestety nie udało się „wykręcić” dofinansowania. Czy w tym będzie inaczej?

Ich rywalami jest 30 organizacji z całej Polski. Siedem najlepszych otrzyma dofinansowanie od 100 do 20 tys. zł. A żeby być najlepszym, trzeba zgromadzić jak najwięcej kilometrów wykręconych na rowerach – zliczonych w aplikacji Endomodo.

Jak wyjaśnia Magdalena Rycerz, nauczycielka z rzepińskiej szkoły, jeśli się uda, pieniądze zostaną przeznaczone na zajęcia sportowe dla uczniów. Zwłaszcza na wyjazdy na basen (najbliższy jest w Świebodzinie). – Każdy wyjazd na basen jest dla naszych uczniów wielką atrakcją, dlatego chcielibyśmy, żeby mieli jak najwięcej takich możliwości – podkreśla M. Rycerz. Rzepińska inicjatywa to jedyny pomysł z woj. lubuskiego, który bierze udział w tej akcji.

Rowerowa rywalizacja trwa od 1 lipca do 15 września 2018. Pomóc może każdy, kto lubi „kręcić” kilometry. Aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się w aplikacji Endomondo (osoby, które mają już konto, tylko się logują) pod poniższym linkiem.

www.endomondo.com/teams/37468819

Uwaga dla tych, którzy lubią rowerem przekraczać granicę – zgodnie z regulaminem, liczą się tylko kilometry wykręcone w Polsce.

W tym roku patronem akcji jest Rafał Mikołajczyk, parakolarz, pięciokrotny mistrz Polski 2014-2016, zwycięzca rankingu Pucharu Europy European Handbike Circuit 2015 i generalnego rankingu Pucharu Świata w 2016 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama