Słubice: 24 marca 2019   |   Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
reklama
reklama

Pomóż wykręcić kasę na basen dla uczniów z Rzepina

Macie już gotowe rowery na sezon? Przydadzą się! Zespół Szkół w Rzepinie walczy w konkursie odLOTTOwa jazda o dotacje na zajęcia sportowe. Pomóc może każdy, kto lubi jeździć rowerem. Przyłączcie się i kręćcie kilometry dla rzepińskich uczniów!

rower odra

W zeszłym roku się nie udało, ale nie poddali się zniechęceniu i próbują znowu! Akcja odLOTTOwa jazda to konkurs, w którym można wygrać nawet 100 tys. zł na własny projekt. Już drugi raz bierze w nim udział Zespół Szkół z Rzepina. W zeszłym roku zajęli 27 miejsce na 50 inicjatyw, niestety nie udało się „wykręcić” dofinansowania. Czy w tym będzie inaczej?

Ich rywalami jest 30 organizacji z całej Polski. Siedem najlepszych otrzyma dofinansowanie od 100 do 20 tys. zł. A żeby być najlepszym, trzeba zgromadzić jak najwięcej kilometrów wykręconych na rowerach – zliczonych w aplikacji Endomodo.

Jak wyjaśnia Magdalena Rycerz, nauczycielka z rzepińskiej szkoły, jeśli się uda, pieniądze zostaną przeznaczone na zajęcia sportowe dla uczniów. Zwłaszcza na wyjazdy na basen (najbliższy jest w Świebodzinie). – Każdy wyjazd na basen jest dla naszych uczniów wielką atrakcją, dlatego chcielibyśmy, żeby mieli jak najwięcej takich możliwości – podkreśla M. Rycerz. Rzepińska inicjatywa to jedyny pomysł z woj. lubuskiego, który bierze udział w tej akcji.

Rowerowa rywalizacja trwa od 1 lipca do 15 września 2018. Pomóc może każdy, kto lubi „kręcić” kilometry. Aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się w aplikacji Endomondo (osoby, które mają już konto, tylko się logują) pod poniższym linkiem.

www.endomondo.com/teams/37468819

Uwaga dla tych, którzy lubią rowerem przekraczać granicę – zgodnie z regulaminem, liczą się tylko kilometry wykręcone w Polsce.

W tym roku patronem akcji jest Rafał Mikołajczyk, parakolarz, pięciokrotny mistrz Polski 2014-2016, zwycięzca rankingu Pucharu Europy European Handbike Circuit 2015 i generalnego rankingu Pucharu Świata w 2016 roku.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama