Słubice: 19 listopada 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
reklama
reklama

Siatkarski Dzień Kobiet w Słubicach (foto/wideo)

Dawno w Słubicach nie było tak emocjonującej imprezy sportowej. Z okazji Dnia Kobiet FSL Aktywni dla Powiatu przygotowali dla pań siatkarski turniej. Było dużo dobrej zabawy, pozytywnych emocji, ale także pięknych akcji nad siatką. W rywalizacji triumfowała ekipa SPS Zbąszynek.

turniej siatkowki_kobiet_2018_062

Obsada turnieju było wyjątkowo silna, na dodatek z mocno regionalnym akcentem. Do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów: Czar Apokalipsy, SPS Zbąszynek, Prymulki, Do Garów Sulęcin, Mieszanka Wybuchowa Ośno oraz MKS Ośno Lubuskie.

Najpierw drużyny rywalizowały w grupach, gdzie każdy z teamów rozegrał po dwa spotkania. Umiejętności poszczególnych drużyn były dość zróżnicowane, ale nikt się łatwo nie poddawał. - Widać było, że każda udana akcja sprawia naszym paniom dużo radości. Mogły też liczyć na oklaski publiczności – relacjonuje Robert Tomczak, jeden z organizatorów imprezy. W przygotowaniu zawodów wspomogli go Janusz Wardak i pomysłodawca turnieju Sławomir Drewalski, którzy podjęli się również sędziowania.

Najlepsze dwójki z poszczególnych grup spotkały się w półfinałach. Na tym szczeblu najlepsze okazały się ekipy ze Zbąszynka i Sulęcina i to one spotkały się wielkim finale. Zanim jednak do niego doszło, odbyły się mecze decydujące o niższych lokatach.

I tak o V miejsce zagrały słubicki Czas Apokalipsy i MKS. Gdyby rozdawać nagrodę publiczności, to właśnie gospodynie zgarnęłyby pierwszą nagrodę, jednak sportowo musiały uznać wyższość rywalek. Choć woli walki i ambicji nie można im było odmówić.

Czas Apokalipsy

- Przyszłyśmy tu dzisiaj przede wszystkim dla dobrej zabawy, żeby aktywnie i miło spędzić sobotni dzień. Trochę dziewczyny nas poobijały mocnymi zagrywkami, ale nam także udało się zdobyć kilka punktów – mówiły po końcowym gwizdku.

Z kolei w rywalizacji o najniższy stopień podium było naprawdę gorąco. Niezawodne Prymulki ze Słubic dwoiły się i troiły nie odpuszczając żadnej piłki, ale nieznacznie lepsza okazała się „mieszanka” z Ośna Lubuskiego wzmocniona dodatkowo byłym graczem Olimpii Sulęcin (w każdej drużynie mógł występować jeden mężczyzna).

Finał to już prawdziwy popis siatkarskich umiejętności. Młoda i składnie grająca drużyna ze Zbąszynka, która na co dzień trenuje siatkówkę pod okiem Krzysztof Olejniczaka, była faworytem, ale ostry opór stawiły im doświadczone zawodniczki z Sulęcina. - Dawno nie widziałem w Słubicach grania na tak wysokim poziomie - mówił z niedowierzaniem jeden z siedzących na trybunach kibiców. Po dwusetowej i zaciętej rywalizacji ostatecznie wygrała drużyna SPS-u.

Końcowa klasyfikacja
  1. SPS Zbąszynek
  2. Do Garów Sulęcin
  3. Mieszanka Wybuchowa Ośno Lubuskie
  4. Prymulki
  5. MKS Ośno Lubuskie
  6. Czar Apokalipsy
Na koniec oczywiście był ten najprzyjemniejszy moment, czyli wręczenie nagród. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy ze swoim zdjęciem.

Przyznano także nagrody indywidualne. Otrzymały je najbardziej wyróżniające się zawodniczki z poszczególnych drużyn. I tak były to (zgodnie z końcową kolejnością): Andżelika Śmiałek, Patrycja Sobecka, Natalia Nowakowska, Anna Palus, Ula Tymczyn i Ewelina Kwiatkowska.

- Ogromne brawa dla wszystkich drużyn i każdej pani z osobna. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że było ok. Za rok postaramy się być jeszcze lepsi – podsumował R. Tomczak. Warto dodać, że on i jego koledzy zadbali nie tylko o część sportową. Przygotowlai także solidne zaplecze gastronomiczne, dzieki czemu żadna z pań nie chodziła ani spragniona, ani głodna.

Portal Słubice24 był patronem medialnym wydarzenia. O tym, jak wyglądała rywalizacja na parkiecie, możecie zobaczyć w naszym materiale. Poniżej klip wideo oraz fotorelacja. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama