Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

SKP po kadrowych roszadach liczy na udaną rundę

Liga za pasem i piłkarskie kluby zbroją się przed rozpoczęciem wiosennej rundy rewanżowej. Nieco transferowej kuchni zdradzili nam działacze SKP Słubice. W szeregach biało-niebieskich doszło do kilku poważnych zmian. Czy pozwoli to na skuteczniejszą grę i awans w ligowej tabeli?

SKP Słubice

Kto zasilił szeregi SKP?

Na początek może o wzmocnieniach, bo te zawsze najbardziej emocjonują kibiców. Wiosną w trykotach z logo SKP zobaczymy pięciu nowych piłkarzy.

Pierwszym z nich jest Przemysław Piasecki, który poprzednią rundę spędził w drugim klubie ze Słubic - Polonii. Przed transferem do „Dumy pograniczy” był zawodnikiem SKP. W przeszłości reprezentował między innymi barwy III-ligowej Celulozy Kostrzyn nad Odrą.

Drugim wzmocnieniem jest Patryk Krasiński, który do Słubic trafił ze Smogórzanki Smogóry. Kibice mogą kojarzyć go także z gier w barwach Spójni Ośno Lubuskie. To zawodnik uniwersalny i jak twierdzą działacze - będzie sporym wzmocnieniem zespołu.

Kolejnym piłkarzem, który wraca do SKP, jest napastnik Mateusz Zachariasz, ostatnio reprezentujący barwy Zorzy Kowalów. Dał się poznać jeszcze w zespole juniorskim SKP, gdzie był ważnym ogniwem,

Czwarte nazwisko to zapewne miła niespodzianka dla kibiców. Na murawę wraca Damian Dobrzyński, który w ostatnim czasie pozostawał bez klubu. Sztab szkoleniowy liczy na jego duże doświadczenie i umiejętności.

Piątym, a zarazem ostatnim nowym zawodnikiem, który w tej rundzie będzie przywdziewał barwy SKP jest Czesław Biesiada. To przebojowy pomocnik, który potrafi zrobić na skrzydle „dużo zamieszania”.

Warto też dodać, że do zajęć z zespołem wraca solidny defensor Łukasz Najder, który prawie pół roku stracił z powodu kontuzji. Treningi wznowił też Kamil Ceranowicz.

Kogo zabraknie?

Pisząc o zmianach w kadrze nie sposób nie wspomnieć o tych, którzy z klubu odeszli. Największe osłabienie to z pewnością strata filigranowego Mateusza Zająca, który powędrował do Zorzy Grzmiąca. Ponadto szeregi ekipy z Kowalowa zasilił niedawny szkoleniowiec SKP Adam Mroziński.

Do Odry Górzyca przeszli utalentowany bramkarz Michał Mosica i bramkostrzelny Dawid Żurawski, a Dominik Gaudyn trafił do słubickiej Polonii.

Przez najbliższe pół roku na boisku nie zobaczymy także Macieja Olejniczaka oraz Michała Kalarusa. Oni pozostali w szeregach SKP jednak borykają się z poważnymi kontuzjami i czeka ich długotrwała rehabilitacja.

---

Jak zmieniona kadra SKP Słubice poradzi sobie w ligowej rywalizacji? Przypomnijmy, po 13 kolejkach rundy jesiennej SKP zajmuje 6 miejsce w rozgrywkach A klasy z dorobkiem 23 punktów (7 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki).

Inauguracyjny mecz zaplanowano 25 marca o godz. 14:00. Biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z GKP Pszczew. A pierwsze spotkanie przed własną publicznością czeka ich 31 marca (dokładną godzinę podamy wkrótce w osobnej zapowiedzi).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama