Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

Zdolna biegaczka z Rzepina otrzymała stypendium Enei

Pamiętacie dwie dziewczyny z naszego powiatu, które starały się o stypendium Akademii Talentów Enea? Udało się je otrzymać Malwinie Olszewskiej, utalentowanej biegaczce z Rzepina, która od ponad roku trenuje w Słubickiej Akademii Biegowej. Gratulujemy i czekamy na kolejne, tym razem sportowe sukcesy i medale!

Malwina Olszewska

Udało się! Malwina Olszewska z VII klasy Szkoły Podstawowej w Rzepinie otrzymała stypendium w kategorii sport od Akademii Talentów Enea. Choć nie zdobyła największej liczby głosów spośród wszystkich uczestników, do stypendium wskazało ją jury konkursu. Przekonał ich film, w którym Malwina opowiadała o pasji, jaką jest dla niej sport. O głosowaniu i konkursie pisaliśmy TUTAJ.

Oprócz Malwiny, o stypendium w kategorii sztuka starała się jeszcze jedna zdolna dziewczyna, Wiktoria Samulska, uczennica II klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Cybince. Jej niestety nie udało się znaleźć się w gronie laureatów. Ale na pewno dalej będzie rozwijała swój talent artystyczny.

Malwina jest pełna zapału i optymizmu. Zapytana przez nas o wrażenia odpowiedziała, że jest bardzo uradowana i szczęśliwa. Stypendium da jej jeszcze większego „kopa” do uprawiania sportu. 3 tys. zł, które otrzyma od Fundacji Enea planuje przeznaczyć na obozy treningowe, podczas których będzie mogła szlifować formę przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się we wrześniu tego roku. Start w nich jest jednym z jej sportowych marzeń.

Malwina, jak mówi, biega od zawsze, a od niespełna roku trenuje w Słubickiej Akademii Biegowej pod okiem trenera Piotra Kiedrowicza. Trener również cieszy się, że Fundacja Enea zauważyła Malwinę. – To bardzo zdolna biegaczka, a do tego bardzo zaangażowana w treningi, zawsze daje z siebie 100 proc. Jestem pewien, że dobrze wykorzysta stypendium, a efekty jej pracy będziemy mogli podziwiać w najbliższym sezonie. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będziemy z niej dumni – mówi o swojej podopiecznej.

Rozmawialiśmy również z mamą Malwiny, która prosiła, aby przekazać podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali na jej córkę. Przed nimi teraz wyjazd na uroczystą galę i odebranie nagrody.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama