Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Zdolna biegaczka z Rzepina otrzymała stypendium Enei

Pamiętacie dwie dziewczyny z naszego powiatu, które starały się o stypendium Akademii Talentów Enea? Udało się je otrzymać Malwinie Olszewskiej, utalentowanej biegaczce z Rzepina, która od ponad roku trenuje w Słubickiej Akademii Biegowej. Gratulujemy i czekamy na kolejne, tym razem sportowe sukcesy i medale!

Malwina Olszewska

Udało się! Malwina Olszewska z VII klasy Szkoły Podstawowej w Rzepinie otrzymała stypendium w kategorii sport od Akademii Talentów Enea. Choć nie zdobyła największej liczby głosów spośród wszystkich uczestników, do stypendium wskazało ją jury konkursu. Przekonał ich film, w którym Malwina opowiadała o pasji, jaką jest dla niej sport. O głosowaniu i konkursie pisaliśmy TUTAJ.

Oprócz Malwiny, o stypendium w kategorii sztuka starała się jeszcze jedna zdolna dziewczyna, Wiktoria Samulska, uczennica II klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Cybince. Jej niestety nie udało się znaleźć się w gronie laureatów. Ale na pewno dalej będzie rozwijała swój talent artystyczny.

Malwina jest pełna zapału i optymizmu. Zapytana przez nas o wrażenia odpowiedziała, że jest bardzo uradowana i szczęśliwa. Stypendium da jej jeszcze większego „kopa” do uprawiania sportu. 3 tys. zł, które otrzyma od Fundacji Enea planuje przeznaczyć na obozy treningowe, podczas których będzie mogła szlifować formę przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się we wrześniu tego roku. Start w nich jest jednym z jej sportowych marzeń.

Malwina, jak mówi, biega od zawsze, a od niespełna roku trenuje w Słubickiej Akademii Biegowej pod okiem trenera Piotra Kiedrowicza. Trener również cieszy się, że Fundacja Enea zauważyła Malwinę. – To bardzo zdolna biegaczka, a do tego bardzo zaangażowana w treningi, zawsze daje z siebie 100 proc. Jestem pewien, że dobrze wykorzysta stypendium, a efekty jej pracy będziemy mogli podziwiać w najbliższym sezonie. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będziemy z niej dumni – mówi o swojej podopiecznej.

Rozmawialiśmy również z mamą Malwiny, która prosiła, aby przekazać podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali na jej córkę. Przed nimi teraz wyjazd na uroczystą galę i odebranie nagrody.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama