Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Świąteczny szczypiorniak we Frankfurcie

Nie lada świąteczny prezent zrobiły swoim kibicom szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. W grudniu drużyny z różnych grup wiekowych wzięły udział w czterech, mocno obsadzonych turniejach bożonarodzeniowych. I aż dwukrotnie stawały na podium, w tym raz na najwyższym stopniu.

uks Swieta_2

Pierwszy sprawdzian odbył się 9 grudnia we Frankfurcie. W turnieju grały dziewczęta z kategorii młodziczek młodszych (roczniki 2005-2006). Chętnych do sprawdzenia się na parkiecie było tyle, że trener Jerzy Grabowski wystawił aż dwie drużyny (młodszą i starszą).

Lekko nie było, bo słubiczanki za rywalki miały aż 5 niemieckich drużyn zaliczanych do ścisłej czołówki w Brandenburgii. Po serii meczów każdy z każdym okazało się, że najlepsze (i jedyne niepokonane w całym turnieju) były piłkarki ręczne z Sportschule HC Leipzig.

O drugie miejsce bezpośredni pojedynek stoczyły dziewczęta z UKS-u ze swoimi koleżankami z HSV Frankfurt. Niemki tym razem okazały się nieznacznie lepsze, ale trzecia lokata to i tak bardzo dobre osiągnięcie. Bilans słubiczanek to 3 wygrane, 1 remis i 2 porażki. Ich łupem padła również jedna z nagród indywidualnych - najlepszą bramkarką wybrano Martę Heppner.

Druga drużyna walczyła dzielnie i choć zajęła ostatnie, siódme miejsce to kilka razy potrafiła postraszyć doświadczone rywalki (ich bilans to 1 remis i 5 porażek).

UKS JEDYNKA I: M. Heppner, K. Gancarz, E. Górniak, M. Mizerska, I. Białkowska, A. Wroniewicz, I. Rajda, J. Różanska, J. Żarnowska,

UKS JEDYNKA II: J. Matkowska, I. Matusiak, N. Wożniak, W. Szary, A. Fornalczyk, G. Nawotczyńska, K. Matkowska, V. Kwiatkowska, I. Szpunar, N. Terlecka, O. Pomes, O. Bodzon.

uks Swieta

Drugi turniej, który przyniósł naszym piłkarkom ręcznym największy sukces, odbył się 17 grudnia, również we Frankfurcie nad Odrą. Tu w rywalizacji zmierzyły się dziewczęta, które na co dzień biorą udział w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodziczek.

I nie ma co ukrywać, dobre występy na ligowych parkietach przełożyły się na sukces. Po czterech latach prób słubiczankom udało się po raz pierwszy w historii wygrać świąteczny turniej za Odrą, który w środowisku niemieckiego szczypiorniaka cieszy się bardzo dużym prestiżem i renomą.

Podopieczne Jerzego Grabowskiego wygrały z ekipami z Frankfurtu (dwie drużyny), Berlina, Altlandsbergu i nawet nieco pechowa przegrana z faworyzowanym zespołem z Doberlug-Kirchain nie pokrzyżowała im planów w sięgnięciu po główne trofeum, czyli puchar „Weihnachtsturnier 2017”.

- 4 lata na to czekaliśmy i w końcu się udało. Dziewczęta zrobiły i sobie i nam piękny, świąteczny prezent. Będzie co wspominać przy wigilijnym stole – ucieszył się trener Jerzy Grabowski.

UKS JEDYNKA: H. Puchalska, O. Czerniejewska, E. Kloc, N.Tańczak, J. Sadowska, N. Radkiewicz, V. Dajnowicz, P. Kliszczak, J. Sterenczak, J. Różańska, A. Wroniewicz, I. Rajda, W. Lepak, Z. Nowak, P. Mizerska.

uks Swieta_3

Dziewczęta z Jedynki sprawdziły swoje umiejętności na jeszcze dwóch turniejach. 19 grudnia młodziczki (2003-2004), osłabione nieobecnością dwóch koleżanek będących na konsultacjach kadry Polski, zajęły czwarte miejsce w turnieju dla juniorek młodszych.

Tu oprócz sześciu zespołów z Niemiec, zaprezentowała się także ekipa Zorzy Kowalów, która sięgnęła po drugie miejsce. Wygrała drużyna HSV Wildau 1950. MIły akcentem bylo wybranie Pauliny Kliszczak najlepszą zawodniczką turnieju.

UKS JEDYNKA: N. Tańczak, V. Dajnowicz, E. Kloc, H. Puchalska, J. Sterenczak, P. Kliszczak, Z. Nowak, W. Lepak, P. Gutowska, O. Świstun, O. Czerniejewska, N. Radkiewicz.

uks Swieta_4

A trzy dni wcześniej (16 grudnia), początkujące szczypiornistki z czwartych klas, które trenują dopiero 3 miesiące, zmierzyły się w swoim pierwszym międzynarodowym turnieju. I choć zajęły ostatnie, ósme miejsce, pokazały, że w przyszłości trener Jerzy Grabowski nie powinien mieć problemów z uzupełnieniem pierwszego składu UKS Jedynka Słubice.

---

Teraz czas na świąteczną przerwą, ale nie za długą, bo już na początku nowego roku nasze dziewczęta czekają kolejne ligowe zmagania. Pierwsze spotkanie 7 stycznia na wyjeździe. UKS Jedynka zmierzy się UKS Czarni Żagań.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama