Słubice: 21 sierpnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Polonia traci punkty ze Słońskiem

Zawodnicy Polonii Słubice nie wykorzystali okazji do zwiększenia przewagi nad drugim w tabeli Orłem Międzyrzecz. Po zaciętym spotkaniu przegrali u siebie z Wartą Słońsk 1:3. Nadal są liderem tabeli, a do rozegrania mają jeszcze jeden zaległy mecz.

Polonia Słubice

Mecz odbył się 18 listopada w Słubicach. Faworytem do zgarnięcia trzech punktów byli oczywiście liderujący w klasie okręgowej słubiczanie. Jednak solidny ligowy średniak, jakim jest Warta Słońsk, nie zamierzał poddać się walki.

I z takim nastawieniem goście rozpoczęli pierwszą połowę, czego efektem była strzelona już w 12 minucie bramka. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Na początku drugiej części gry Polonia wreszcie wykazała się skutecznością i Rafał Gronostaj doprowadził do remisu (47’).

Gdy wydawało się, że to gospodarze pójdą za ciosem, kolejną bramkę, już 5 minut później, zdobyła Warta Słońsk. W 77’ minucie dołożyła jeszcze jedne celne trafienie i druga porażka w sezonie Polonii Słubice stała się faktem.

Warto podkreślić, że niezależnie od wyniku obie drużyny miały sporo sytuacja podbramkowych, poloniści nawet nieco więcej. Lepszą skuteczność i więcej szczęścia mieli jednak goście. I to oni na koniec mogli cieszyć się z niespodziewanej wygranej. Straconych punktów szkoda tym bardziej, bo drugi w tabeli Orzeł Międzyrzecz także przegrał i była szansa na powiększenie przewagi.

Polonia Słubice – Warta Słońsk 1:3 (0:1).

Skład: Gabriel Kodzis, Hayato Kuramoto, Igor Kurkowski, Eligiusz Krzeptowski, Radosław Kamiński, Tomasz Koszela, Przemysław Begier, Łukasz Tabaka, Norbert Pawłowicz, Rafał Gronostaj, Bartosz Roman (zm. Mariusz Guraj).

Bramki: Gronostaj (52’). Żółte kartki: Kodzis, Koszela, Kuramoto.

---

Na meczu z Wartą sportowe emocje w tym sezonie jeszcze się nie kończą. 25 listopada Polonia Słubice zagra ostatnie, zaległe spotkanie rundy jesiennej. Rywalem polonistów będzie GKS Bledzew. Mecz odbędzie się o godz. 13:00.