Słubice: 21 listopada 2018   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

FSL Aktywni zremisowali z Bocianem Słońsk

Czy podział punktów w meczu rozgrywanym bez najlepszego zawodnika to sukces czy porażka? Tenisiści stołowi FSL Aktywni Słubice zremisowali swój ostatni pojedynek, w którym zmierzyli się z rywalami ze Słońska. Ale jest i zdecydowanie dobra wiadomość: utrzymali pozycję lidera w IV lidze.

Puchar Polski tenis stołowy

4 listopada ekipa tenisistów stołowych z FSL Aktywni rozegrała kolejny, szósty już mecz w IV lidze (grupa północna). Osłabieni brakiem najlepszego zawodnika Daniela Czerepowskiego co prawda nie przegrali, ale i nie wygrali - zremisowali 9:9 z rywalami z MUKS Bocian Słońsk.

- Mecz można było spokojnie wygrać, jednak tym razem przegraliśmy obydwa deble i to chyba zaważyło o remisie – uważa Robert Tomczak, jeden z zawodników. Dodaje, że klasę ponownie pokazał Jakub Dziwosz, który nie przegrał do tej pory żadnego pojedynku w IV lidze.

Kibice zgromadzeni w sali sportowej SOSiR nie mogli narzekać na brak emocji. Po raz pierwszy w historii swoich występów w IV lidze, zawodnicy ze Słubic musieli rozegrać pełną liczbę 18 pojedynków – a wynik ważył się do ostatniej chwili. W ostatnim starciu spotkali się Robert Tomczak i Wojciech Pokrzywka. Słubiczanin wygrał 3:1, co bardzo go ucieszyło, tym bardziej że jeszcze kilka lat temu z tym właśnie przeciwnikiem przegrywał.

Remis w całym meczu nie spowodował zmiany miejsca ekipy z FSL Aktywni w ligowej tabeli – słubiczanie zachowali pozycję lidera (ich dotychczasowy dorobek to 5 zwycięstw i 1 remis). Tym samym pewnie zmierzają do drugiej rundy, w której zmierzą się 4 najlepsze zespoły.

Przy okazji tego meczu zawodnicy zorganizowali konkurs, w którym kibice mogli typować wynik. Jak podaje Robert Tomczak, remisu nikt się nie spodziewał, wszyscy przewidywali wygraną „naszych”. Dlatego nagroda przechodzi na kolejny konkurs.

A następny pojedynek słubiczanie rozegrają już 18 listopada w Gorzowie z ekipą GKS Gorzovia III Gorzów Wlkp.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama