Ostatni mecz na własnym boisku tegorocznej rundy jesiennej SKP Słubice zakończył okazałym zwycięstwem. Choć piłkarze Pogoni Krzeszyce napędzili biało-niebieskim nieco strachu, to ostatecznie nasza drużyna wygrała 5:2.

skp ostatni_mecz

Mecz odbył się 5 listopada na jednym z boisk bocznych przy ul. Sportowej. Na trybunach pojawiło się sporo kibiców, którzy chcieli - po raz ostatni w tej rundzie – zobaczyć w akcji swoich ulubieńców. O tym jak przebiegało spotkanie zapytaliśmy prezesa Mariusza Zborowskiego.

Pierwsza połowa w wykonaniu graczy SKP była bardzo słaba. Zawodziło wszystko. Dwa oddane celne strzały, wyłapane przez bramkarza gości to jedyne akcje słubiczan. Goście również dostosowali się poziomem do gry gospodarzy, ale za to w 31’ objęli prowadzenie po prostopadłym zagraniu. Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik Pogoni, ale piłkę wybronił Bartek Kuźmicz, który jak się później okazało, został cichym bohaterem meczu. Druga połowa zaczęła się fatalnie, bo w niegroźnej sytuacji Norbert Polowczyk fauluje w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę (49’). Strzał fantastycznie broni Bartek i od tego momentu gra słubiczan nabrała odpowiedniego tempa. Dwie minuty później pada wyrównanie, Dawid Żurawski dobija piłkę po zagraniu głową Bartka Tomkowa. Trwa napór gospodarzy, którzy nie schodzą z połowy zawodników Pogoni. W 65’ kolejna dobitka, tym razem Mateusz Zając na 2:1, po wcześniejszym uderzeniu piłki na bramkę Marcina Bulcewicza. 70’ i kolejny gol. Tym razem Dawid Żurawski lobuje bramkarza, po tym jak wcześniej uderzenie Bartka Tomkowa z głowy ląduje na poprzeczce. Minutę później mamy już 4:1. Akcję Damiana Szymczaka kończy Damian Szydło. Goście totalnie podłamani nie podejmują już walki. W 81’ znów strzela Mateusz Zając, po zagraniu Mateusza Pędlowskiego. Goście w drugiej połowie, oprócz karnego, oddali jeszcze jeden strzał na bramkę. W 90’ głową pokonali Bartka i sędzia zakończył mecz.

A jak ocenił spotkanie trener Przemysław Majchrzak? - Wróciliśmy z dalekiej podróży – skomentował krótko.

SKP Słubice - Pogoń Krzeszyce 5:2 (0:1).

Skład: Bartek Kuźmicz, Norbert Polowczyk, Daniel Filajecki, Bartek Tomków, Robert Rommel, Damian Szymczak, Marcin Bulcewicz (85 Mateusz Kulicki), Dawid Żurawski, Dawid Baranowski (55' Damian Szydło), Dawid Rękawiecki (50' Mateusz Pędlowski), Mateusz Zając

Dzięki zwycięstwu słubiczanie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli A klasy. W 12 meczach zgromadzili 23 punkty. Liderem nadal pozostaje niepokonana Pogoń Skwierzyna (34 pkt.). Za tydzień ostatni mecz rundy jesiennej. 12 listopada SKP Słubice zagra na wyjeździe z Chrobrym Drzeńsko. Początek rywalizacji o godz. 14:00.