Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Kto chętny sprawdzić się w teście Coopera?

Moda na bieganie trwa, aktywność tę uprawiają i starsi, i młodsi, dlatego SOSiR Słubice, Lubusz Słubice i Słubicka Akademia Biegowa zapraszają całe rodziny do sprawdzenia swojej kondycji w teście wytrzymałościowym, opartym na bieganiu.

Bieganie Słubice

Jak tam z Waszą kondycją? Ile dacie radę przebiec w 12 minut? Na tym właśnie polega test Coopera. Został opracowany przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Jego celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Określa się ją na podstawie dystansu, jaki biegacz pokona w 12 minut (w zależności od wieku i płci).

Na taki test, już po raz trzeci, zapraszają wspólnie Lubusz Słubice i Słubicka Akademia Biegowa. Gospodarzem testu będzie Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wszystko odbędzie się 26 września na słubickim stadionie.

Na imprezę mogą wszyscy aktywni ruchowo, biegający, zwłaszcza rodzinnie. Ale nie tylko, mile widziani są również niezdecydowani, chcący sprawdzić swoją kondycję. Spotkanie zacznie się od krótkiej rozgrzewki. Potem wszyscy przystąpią do zadania głównego: 12-minutowego testu. Po zmierzeniu pokonanego dystansu, każdy dowie się, jaka jest jego kondycja.

Organizatorzy obiecują, że wśród rodzin które ukończą test Coopera rozlosowane zostaną liczne nagrody. A po wysiłku na każdego czekać będzie poczęstunek.

Dla sprawniejszego przygotowania imprezy organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa w terminie do 25 września. Zgłoszenia należy przesyłać drogą emailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Termin: 26.09.2017, godz. 16.30. Miejsce: stadion SOSIR.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama