Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubiczanie sprawdzili się w teście Coopera (foto/wyniki)
reklama
reklama

Słubiczanie sprawdzili się w teście Coopera (foto/wyniki)

Słubice są coraz bardziej rozbiegane. Na teście Coopera zorganizowanym wspólnie przez Słubicką Akademię Biegową, Lubusz Słubice oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji pojawiło się mnóstwo chętnych. Mali i duzi pod okiem trenera Piotra Kiedrowicza sprawdzili swoją kondycję, z którą - jak się okazało - jest coraz lepiej.


Test Coopera Słubice
Test Coopera poprowadził trener Piotr Kiedrowicz

Czym jest test Coopera wyjaśnialiśmy już we wcześniejszej zapowiedzi imprezy. To najbardziej popularny i najprostszy test wysiłkowy na świecie. Pomaga określić naszą wydolność i wytrzymałość. Należy biec przez 12 minut i w tym czasie zaliczyć jak największy dystans. Specjalna tabela pozwala odczytać wynik i ocenić poziom kondycji.

20 czerwca okazję do jej sprawdzenia mieli słubiczanie. Na stadionie przy ul. Sportowej pojawiło się ponad 50 osób, w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Wśród nich 10-letni Maciej Rutkowski. Na biegowy piknik przyszedł razem z rodzicami, gdyż jak twierdzi, sport jest lepszy niż siedzenie w domu przed komputerem. Z tatą Rafałem lubi grać w koszykówkę i piłkę nożną, ale frajdę sprawia mu także bieganie, z mamą trenuje do triathlonu. Całą rodziną postanowili zaliczyć 12 minutowy test.

- Przebiegłem prawie 2600 metrów. Biegłem najpierw z mamą, ale potem ją zgubiłem i wyprzedziłem o pół okrążenia. Tata był jednak nieco szybszy. Fajna taka impreza - powiedział w rozmowie z naszym reporterem.

Pokonać swoje słabości zdecydowała się także Małgorzata Sibilska, która od dłuższego czasu korzysta z zajęć sportowych organizowanych przez Słubicką Akademię Biegową w ramach rozmaitych projektów. Na test Coppera przyszła razem z koleżankami z którymi wspólnie się dopingują do uprawiania sportu.Test Coopera
Przed biegiem odbyła się obowiązkowa rozgrzewka

Takich osób jak Małgorzata i Michał we wtorkowe popołudnie pojawiło się bardzo dużo, co szczególnie ucieszyło organizatorów. Jak sami przyznają, w teście chodziło przede wszystkim o pokazanie, że bieganie może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jedni zaliczyli dystans w rekreacyjnym tempie, drudzy dali z siebie wszystko, każdy wg swojego uznania.

Biegowym zmaganiom przyglądał się gospodarz imprezy, prezes SOSiR-u Zbigniew Sawicki, który pełnił także funkcję honorowego startera. Przy okazji zdradził biegaczom, że będzie kolejna edycja imprezy, jeszcze jesienią tego roku. Mają być niespodzianki dużego kalibru, łącznie z udziałem znanych gwiazd sportu.W stawce biegaczy nie zabrakło także tych, co trenują bardziej regularnie. Najdłuższy dystans spośród wszystkich uczestników zaliczył doskonale znany kibicom sportu maratończyk i triathlonista Grzegorz Ulanowski. W ciągu 12 minut pokonał aż 3410 metrów. Wśród płci przeciwnej najlepiej spisały się Monika Matla-Fink (2670 metrów) oraz nastoletnia zawodniczka Lubusza Słubice Natalia Kiedrowicz, której zmierzono 2640 metrów.

Były też osoby, które brały udział w poprzednim teście Coppera w Słubicach, w październiku 2016 roku, i chciały poprawić swój wynik. Udało się to m.in. 9-letniej Mai Kozłowskiej, która wspólnie z tatą Maciejem zaliczyła 2025 metrów. To aż o 100 metrów więcej niż ostatnim razem.

ZOBACZ KOMPET WYNIKÓW

Test Coppera
Maja Kozłowska wraz z tatą zaliczyła rekordowe 2025 metrów

Biegowe zmagania to nie jedyna rzecz jaka czekała na uczestników testu tego popołudnia. O odpowiednią oprawę całej imprezy zadbali pracownicy Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ze spikerującym Ryszardem Chusteckim na czele.

Po skończonym wysiłku i zmierzeniu przebiegniętego dystansu, każdy mógł uzupełnić energię świeżymi owocami oraz napić się wody. Były też szaszłyki, oczywiście z warzywami i chudym mięsem, odpowiednim dla sportowców. Na koniec odbyło się losowanie nagród - odżywek sportowych oraz karnetów na zajęcia Słubickiej Akademii Biegowej.

Jej szef Piotr Kiedrowicz nie krył zadowolenia z przebiegu imprezy i dużego zainteresowania testem wśród słubiczan. Był pozytywnie zaskoczony poziomem kondycji uczestników.Członkowie redakcji portalu Słubice24 także aktywnie wzięli udział w teście Coopera. Redaktor naczelny Marcin Kiedrowicz postanowił pobiec i zaliczył aż 3260 metrów, a fotoreporter Bartosz Fedyszyn sprawnie przemieszczając się z aparatem wzdłuż bieżni także osiągnął niezły wynik. Efekty jego pracy można zobaczyć poniżej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama