Słubice: 20 marca 2019   |   Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
reklama
reklama

Lipiany szczęśliwe dla naszych triathlonistów (foto)

Udanie zaprezentowali się triathloniści z powiatu słubickiego na jednych z najstarszych w Polsce zawodach w tej dyscyplinie. 18 czerwca w Lipianach na malowniczej trasie wokół jeziora Wądół były udane debiuty, rekordy życiowe, a nawet miejsce na podium.

Triathlon Lipiany

Startujący zawodnicy nie mieli łatwego zadania, bo tego dnia pogoda wyjątkowo nie rozpieszczała, a palące słońce ostro dawało się we znaki. Mimo to, na trasę ruszyło blisko 300 osób, w tym kilkunastoosobowa grupa z naszego powiatu. Sportowcy mogli liczyć na wsparcie kibiców i doskonałą atmosferę na trasie.

Indywidualnie najlepiej zaprezentował się słubiczanin Łukasz Kowalski, który na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km rowerem, 10 km biegu) uzyskał nową życiówkę 2:22:05 i zajął 16 miejsce open.Tylko dwie sekundy zabrakły mu do podium w kategorii wiekowej.

Kilka minut za nim na metę wpadł Aleksander Bąk, najlepszy z reprezentantów Morsów Ośno Lubuskie z czasem 2:26:26. Jego klubowy kolega Adam Bagiński uzyskał 2:36:20, a kolejny ze słubiczan Piotr Szram 2:37:42. Świetnie spisał się młody Szymon Łyżwiński, który decyzję o starcie podjął w ostatniej chwili, a wynik z jakim zameldował się na mecie (2:35:31), to jego nowy rekord życiowy.

Liczną ekipę mieliśmy też na dystansie sprintu (0,75km, 20 km, 5km). Tu wystartowało aż trzech ośnieńskich morsów: Robert Faliński (1:26:30), Wiesław Dyniak (1:27:00) oraz Waldemar Mizerski (1:30:31) i jeden "rodzynek" ze Słubic - Damian Pysiak, który również ustanowił nową życiówkę (1:21:50).

Zawody w Lipianach to także konkurencje sztafetowe. W nich połączone siły słubickich i ośnieńskim sportowców spisały się na medal. Na dystansie olimpijskim panowie w składzie Damian Garczyk, Grzegorz Kukurowski i Marcin Kiedrowicz zajęli drugie miejsce z czasem 2:20:23. Z kolei w sprincie nasza sztafeta (Marlena Michałowska, Ewelina Garczyk, Ewa Kiedrowicz) uplasowała się na piątej lokacie, warto jednak dodać, że był to najlepszy z kobiecych zespołów (w sztafetach nie było podziału wg płci). Ich wynik to 1:25:18.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Zapraszamy do galerii zdjęć udostępnionej naszej redakcji przez startujących zawodników.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama