Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Piłkarskie święto z oldbojami (foto)

Imprezy organizowane pod szyldem oldBOYS Słubice to od zawsze coś więcej niż tylko sport. Nie inaczej było podczas wiosennego turnieju o puchar Wulmaru. Oprócz rywalizacji na murawie, był rodzinny piknik, wspólne grillowanie oraz konkurencje sprawnościowe.

Oldboje Słubice

Do wspólnego grania słubiccy oldboje zaprosili zaprzyjaźnione drużyny z regionu oraz kilka miejscowych ekip. Choć ostatecznie trzy z nich nie dotarły na turniej, to i tak stawka uczestników była interesująca. Oprócz dwóch ekip gospodarzy do rywalizacji zgłosiły się drużyny Zakładu Usług Wodno-Ściekowych, UKS Polonia Słubice (rodzice) oraz Janax Skwierzyna.

Impreza odbyła się 14 maja na boisku bocznym Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, a najlepszą drużyna okazali się goście ze Skwierzyny, którzy pewnie wygrali wszystkie cztery spotkania, w tym kluczowe spotkanie z naszymi oldbojsami aż 4:0. Tuż za nimi w tabeli uplasowali się właśnie gospodarze, następnie UKS Polonia, a ostatnia pozycja przypadła ekipie ZUWŚ.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Równolegle do rywalizacji sportowej trwała zabawa wokół boiska. Na turniej przyszło wielu kibiców, także tych najmłodszych. Dzieci także mogły zaprezentować piłkarskie umiejętności podczas swoich meczów. Na wszystkich czekał katering ufundowany i przygotowany przez Aleksandrę i Pawła Sokołowskich z Arkadasz Kebab. Były potrawy z grilla, zupa gulaszowa oraz bigos z młodej kapusty.

Największe emocje wzbudziły piłkarskie konkurencje sprawnościowe, czyli tzw. Turbo Kozak. Okazało się, że nie jest tak łatwo trafić w poprzeczkę albo strzelić przysłowiowego "rogala". Sporym wyzwaniem była także żonglerka (głowa, udo, stopa). Tu najlepszy okazał się Andrzej Kołaciak, który podbił aż 39 razy.

Na koniec był czas na nagrody i trofea, które zasponsorowała firma WULMAR Marciniak i Synowie. Prezes Mieczysław Marciniak osobiście wręczał wszystkim uczestnikom puchary i dyplomy, a najlepsi w kategoriach indywidualnych otrzymali oryginalne statuetki. Królem strzelców z 12 bramkami został Paweł Krazue, najlepszym bramkarzem Sebastian Żagiel (obaj Janax Skwierzyna), wyróżnienie za najszybciej strzelonego gola przypadło w udziale Grzegorzowi Podhajeckiemu z oldBOYS Słubice (trafił w 1 minucie i 13 sekundzie gry).

Poniżej galeria zdjęć udostępniona naszej redakcji przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama