Słubice: 19 czerwca 2018   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Bitwa o złoto przegrana po karnych

Słubicki szczypiorniak tak udanej serii nie miał jeszcze nigdy. Trzeci z rzędu finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży i trzeci medal wywalczony przez drużynę ze Słubic. Tym razem po srebro sięgnęła dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1.

sp1 srebro
Srebrna drużyna SP1 Słubice

Przypomnijmy, w poprzednim tygodniu srebrne medale w finałach LOM zdobyli najpierw chłopięca reprezentacja SP 1 Słubice, następnie dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Teraz przyszła kolej na dziewczęta z SP1 Słubice.

Decydujący turniej z udziałęm czterech najlepszych podstawówek w woj. lubuskim odbył się 15 maja w Żaganiu. Oprócz drużyny ze Słubic do decydującej batalii przystąpiły SP Lipki Wielkie, PSP 7 Żagań, SP2 Gubin. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego rozpoczęły od zwycięstwa w półfinale z Gubinem. Wynik 21:4 nie pozostawił złudzeń, kto tego dnia był lepiej dysponowany. W drugim półfinale Żagań wygrał z Lipkami Wielkimi 8:6.

Decydujący o złocie pojedynek to prawdziwy horror i nieprawdopodobne emocje. Przez całe spotkanie trwała walka bramka za bramkę i po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 13:13. W karnym o jedno trafienie okazały się gospodynie. Ostateczny wyniki to 17:18 dla Żagania.

- Po ostatnim meczu przez tydzień nie muszę pić już kawy - mówił nam Janusz Puchalski, jeden z rodziców obserwujących na żywo finałowy turniej.

sp1 srebro2

Srebrny medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży to ogromny sukces słubiczanek i ich szkoły. Okazało się jednak, że to nie jedyna dobra wiadomość jaką przywiozły z Żagania. Zwycięska drużyna zrezygnowała z przysługującego jej prawa do reprezentowania naszego wojewówdztwa w ogólnopolskich finałach i to SP1 Słubice zastąpi ją w dalszej części rozgrywek pod szyldem Szkolnego Związku Sportowego.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama