Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Słubice24.pl Wiadomości Sport Wielkie festyn rowerowy dla dzieci - zobacz program
reklama
reklama

Wielkie festyn rowerowy dla dzieci - zobacz program

Już wkrótce czeka nas wielkie kolarskie święto organizowane przez FSL Aktywni dla Powiatu. Oprócz wyścigów dla dorosłych przewidziano także festyn rowerowy dla dzieci. Na młodych adeptów kolarstwa czeka sporo dobrej zabawy i atrakcyjne nagrody.

Maraton MTB Słubice

Wielki Festyn Rowerowy dla Dzieci jest częścią imprezy dla dorosłych Verus AOK Maraton MTB Słubice, o której pisaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Obydwa wydarzenia będą miały miejsce 8 kwietnia. Główną ideą maratonu MTB jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, stąd pomysł także na dziecięce wyścigi.

Konkurencje dla dzieci zostaną rozegrane na jednym z boisk bocznych Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Biuro zawodów będzie czynne od 10.30 do 12.00. W tych godzinach rodzice będą mogli zapisać swoje pociechy. Każde dziecko, wraz z numerem startowym, otrzyma pakiet, który zawiera baton, bon na posiłek i pamiątkę z wyścigu.

festyn rowerowy

Pierwsza kategoria biegowa obejmuje najmłodsze dzieci, które wystartują na rowerkach biegowych na dystansie 50 m. W tej grupie wszystkie dzieci wystartują razem, oczywiście pod opieką rodziców. Wyścigi w kolejnych kategoriach wiekowych odbędą się oddzielnie dla dziewczynek i chłopców. Organizatorzy przewidzieli 5 grup wiekowych: 3-4 lata i kolejno 5-6, 7-8, 9-10 aż do 11-12-latków. Dla każdej z grup dystans wyścigu będzie zwiększany odpowiednio do możliwości zawodników.

Wszystkie dzieci otrzymają na mecie medale i pamiątkowe dyplomy. Dla najlepszych trójek w każdej kategorii przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe. Udział w zawodach jest bezpłatny. Regulamin imprezy można pobrać na stronie stowarzyszenia FLS Aktywni dla Powiatu.

Termin: 08.04.2017, godz. 10:00. Miejsce: SOSiR Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama