Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Słubice24.pl Wiadomości Sport Emilia Kulas - nowy talent w słubickich sportach walki
reklama
reklama

Emilia Kulas - nowy talent w słubickich sportach walki

Dużo w ostatnim czasie mówiło się o sukcesach słubiczan uprawiających rozmaite sztuki walki. Ostatnio do tego grona dołączyła skromna i zdolna dziewczyna - Emilia Kulas, która wywalczyła mistrzostwo Polski w No Gi Jiu Jitsu.

emilia kulas

Zawody odbyły się na początku marca w Luboniu niedaleko Poznania. Do udziału w imprezie zgłosiło się aż 1200 osób. Emilia, reprezentująca klub StreetFighter's Słubice, startowała w kategorii młodziczek do 40 kg. O mistrzowski tytuł rywalizowała z trzema innymi zawodniczkami.

Pierwsza walka skończyła się remisem punktowym, jednak ostatecznie sędzia zadecydował, że to Emilia awansuje dalej. Szczególnie emocjonująca była druga i decydująca potyczka. Nasza "fighterka" wykazała się olbrzymim hartem ducha, bo przegrywała już 0:5, ale w ostatniej minucie zdobyła sześć kolejnych punktów i wygrała 6:5. Tym sposobem wywalczyła upragiony tytuł.

Kim jest ta waleczna dziewczyna? Na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Sportowego bakcyla połknęła rok temu. Trenuje grappling/bjj pod okiem swojego wujka, Rafała Kulasa, który z powodzeniem prowadzi klub StreetFighter's Słubice, szkoląc coraz szerszą grupę młodzieży z naszego miasta.

- Ogromnie cieszymy się z pierwszego sukcesu Emilki. Póki co niech się rozwija i czerpie z tego radość. To jest teraz najważniejsze. Jej zalety to coraz większe zaangażowanie w treningi i pozytywne nastawienie do tego co się robi. A o to właśnie chodzi w sporcie - podkreśla jej opiekun.

Kolejny start utalentowana słubiczanka będzie mieć jeszcze tej wiosny. 25 marca jedzie do Polic (woj. zachodniopomorskie), gdzie weźmie udział w III Turnieju AVEPPI CUP w brazylijskim jiu-jitsu. Trzymamy kciuki za udany występ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama