Słubice: 26 czerwca 2017   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Słubice24.pl Wiadomości Sport Emilia Kulas - nowy talent w słubickich sportach walki
reklama
reklama

Emilia Kulas - nowy talent w słubickich sportach walki

Dużo w ostatnim czasie mówiło się o sukcesach słubiczan uprawiających rozmaite sztuki walki. Ostatnio do tego grona dołączyła skromna i zdolna dziewczyna - Emilia Kulas, która wywalczyła mistrzostwo Polski w No Gi Jiu Jitsu.

emilia kulas

Zawody odbyły się na początku marca w Luboniu niedaleko Poznania. Do udziału w imprezie zgłosiło się aż 1200 osób. Emilia, reprezentująca klub StreetFighter's Słubice, startowała w kategorii młodziczek do 40 kg. O mistrzowski tytuł rywalizowała z trzema innymi zawodniczkami.

Pierwsza walka skończyła się remisem punktowym, jednak ostatecznie sędzia zadecydował, że to Emilia awansuje dalej. Szczególnie emocjonująca była druga i decydująca potyczka. Nasza "fighterka" wykazała się olbrzymim hartem ducha, bo przegrywała już 0:5, ale w ostatniej minucie zdobyła sześć kolejnych punktów i wygrała 6:5. Tym sposobem wywalczyła upragiony tytuł.

Kim jest ta waleczna dziewczyna? Na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Sportowego bakcyla połknęła rok temu. Trenuje grappling/bjj pod okiem swojego wujka, Rafała Kulasa, który z powodzeniem prowadzi klub StreetFighter's Słubice, szkoląc coraz szerszą grupę młodzieży z naszego miasta.

- Ogromnie cieszymy się z pierwszego sukcesu Emilki. Póki co niech się rozwija i czerpie z tego radość. To jest teraz najważniejsze. Jej zalety to coraz większe zaangażowanie w treningi i pozytywne nastawienie do tego co się robi. A o to właśnie chodzi w sporcie - podkreśla jej opiekun.

Kolejny start utalentowana słubiczanka będzie mieć jeszcze tej wiosny. 25 marca jedzie do Polic (woj. zachodniopomorskie), gdzie weźmie udział w III Turnieju AVEPPI CUP w brazylijskim jiu-jitsu. Trzymamy kciuki za udany występ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz budowę mariny rzecznej w Słubicach?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama