Słubice: 29 stycznia 2020   |   Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
reklama
reklama

Tak gra na marimbie Kamil Karmelita (foto/wideo)

Jak brzmi marimba? Mogli się o tym przekonać ci, którzy 15 września wybrali się do kościoła NMP Królowej Polski w Słubicach. Na tym instrumencie zagrał dla nich Kamil Karmelita.

Kamil Karmelita

Marimba w wersji używanej przez klasycznych perkusistów to instrument o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych. Pozwala na wirtuozerskie popisy, która są przyjmowane z dużym aplauzem przez publiczność sal koncertowych.

Taki właśnie popis dał Kamil Karmelita, młody, ale niezwykle utalentowany i ceniony muzyk. Jego umiejętności przyszło obejrzeć całkiem spore grono słubiczan. Zaprezentował im utwory autorstwa m.in. J. S. Bacha, A. Piazzoli, P. Cheung, K. Miyake.

- Pierwszy raz słyszę tej instrument na żywo. W murach kościoła brzmi fantastycznie, nie wiedziałem, że jest tu taka dobra akustyka – powiedział naszemu reporterowi jeden z widzów.

To nie był jedyny występ Kamila Karmelity. Przedsmak niedzielnego koncertu dał dwa dni wcześniej w słubickim ogólniaku, gdzie zagrał dla uczniów tej szkoły. Oba koncerty poprowadził Piotr Janoś – pierwszy nauczyciel K. Karmelity, aktualnie nauczający muzyki właśnie w LO w Słubicach.

- Zorganizowaliśmy ten występ, aby umożliwić naszym uczniom kontakt z muzyką graną na mało znanym instrumencie – marimbie. Było przepięknie i… cicho jak makiem zasiał – opowiada Dorota Rutka, jedna z nauczycielek.

Dla muzyka występ w Słubicach był ważny z jeszcze jednego powodu. Za kilki dni jedzie do Włoch, aby wziąć udział w prestiżowym konkursie. Utwory, które zaprezentował podczas koncertu, były właśnie tymi konkursowymi.

Fragmenty jego gry zarejestrowaliśmy naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej materiał (zdjęcia z LO udostępnione przez Dorotę Rutkę). 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama