Słubice: 22 listopada 2019   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

Ptasie Trele 2019 (foto/wideo)

Wielkie brawa dla małych recytatorów! Trzeba dużej odwagi, żeby pięknie wyrecytować wiersz! Tego nie brakowało uczestnikom tegorocznych Ptasich Treli, które odbyły się pod hasłem "Las i jego uroki”. Jak co roku, spotkanie odbyło się w słubickiej bibliotece, a jego organizatorem było przedszkole Jarzębinka.

Ptasie Trele

Przedszkolaki przygotowywały się do występów ucząc się recytować „leśne” wiersze np. o: jeżach, drzewach, dzięciołach, sowach, mrówkach…I 20 maja pojawiły się w słubickiej bibliotece, bardzo przejęte czekającym je występem.

Burmistrz kibicował

Swoje recytacje zaprezentowało łącznie 23 maluchów uczęszczających do przedszkoli z terenu gminy Słubice. Byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 3 i 4-latków i 5 i 6-latków. Dopingowali ich koledzy, koleżanki, panie nauczycielki i oczywiście rodzice.

Prezentacjom przysłuchiwał się również burmistrz Mariusz Olejniczak. Podkreślał, że jest stałym bywalcem „Ptasich Treli”. – Zawsze starałem się uczestniczyć w tym przeglądzie, ponieważ jest to piękne wydarzenie, dzieci prezentują swoje talenty aktorskie, recytacja wiersza wymaga pokazania talentu scenicznego – powiedział naszej redakcji.

Bajka o królu Ciapciaku

Swoje talenty prezentowały nie tylko dzieci, ale także… rodzice. Grupa rodziców z przedszkola „Jarzębinka”, pod kierunkiem nauczycielki Marioli Jasiniak przygotowała przedstawienie. Była to bajka z morałem, o królu Ciapciaku, który był leniwy i głupiutki, nie chciał się uczyć ani czytać, tylko całymi dniami grał na tablecie. Wciąż powtarzał, że nic mu się nie chce. W zrozumieniu tego, że warto czytać książki i uczyć się pomogły mu spotkania z wiedźmą Mariettą, która rzuciła na niego zły czas i dobrą wróżką. W przedstawieniu żywiołowy udział brały dzieci z widowni.

Ptasie Trele

Nie tylko one, ale i burmistrz przyznał, że obejrzał je z zaciekawieniem. – Chylę czoła przed rodzicami, myślę, że dzieci zrozumiały to przesłanie, które dziś rodzice chcieli im przekazać, żeby pokochały książki, bo można się z nich dużo nauczyć – powiedział M. Olejniczak.

Dla kogo Złoty Trelik?

Burmistrz ogłosił również zwycięzcę tegorocznego przeglądu i wręczył główną nagrodę, czyli Trelika 2019. Gorąco podziękował nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci. – Myślę, że takich inicjatyw powinno być jak najwięcej, wspieraliśmy je i nadal będziemy wspierać – obiecał.

A główne trofeum powędrowały do Zofii Szkarłat z „Jarzębinki”, która zaprezentowała wiersz pt. „Dzięcioł i sowa”. Jury, które tworzyły: Anna Adamowicz ze SMOK-a, radna Ewa Chustecka oraz Renata Bac-Bohuszko ze słubickiej biblioteki, zdecydowało również o przyznaniu 6 wyróżnień. Otrzymali je: Maja Hubko, Kalina Makara, Aleksander Kubiak, Agata Szkolna, Fabian Zawadzki i Amelia Marciniak. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek.

Ptasie Trele

A. Adamowicz z jury doceniła, że młodzi recytatorzy pokazali nie tylko talent, ale również mieli wiele odwagi. – Żeby dobrze wyrecytować wiersz, nie wystarczy tylko nauczyć się tekstu, ale także być odważnym – mówiła po zakończeniu konkursu.

Pierwsze kroki na scenie

- Dzieci były bardzo dobrze przygotowane, myślę, że zaprezentowały się na miarę swojego wieku, umiejętności. Wiersze były dobrze dobrane, nie za trudne dla tych najmłodszych, nie za łatwe dla starszych. Myślę, że dało się zauważyć kilka talentów, na pewno będziemy mieli okazję obserwować jeszcze ich dalszy rozwój – podsumowała recytacje Jadwiga Grabowska, dyrektor „Jarzębinki”.

Jak sama podkreśla, takie przeglądy to dla dzieci pierwsze zetknięcie z występami przed publicznością. – Najpierw występują w przedszkolu, przed koleżankami i kolegami, tu czeka na nich nieco większa publika. A przy okazji poznają miejsce, do którego przychodzą, czyli bibliotekę – dodaje J. Grabowska.

W jej ocenie kolejny przegląd był bardzo udany – wszyscy żegnali się słowami: do zobaczenia za rok! Jak było? Zobaczcie sami - zapraszamy na nasz materiał. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama