Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Powiatowe recytacje PRO ARTE (foto)

Tak rodzą się talenty! Ruszyły prezentacje powiatowe w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte. Jako pierwsi na scenie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się młodzi recytatorzy. Ich zmagania śledziliśmy z naszym obiektywem.

Pro Arte

Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte co roku w naszym województwie realizuje Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze – we współpracy z samorządami, domami i centami kultury w poszczególnych powiatach.

Celem tego programu jest wspieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. W poszczególnych prezentacjach mogą wziąć udział ci młodzi artyści, którzy szlifują swój talent w placówce oświatowej lub kulturalnej – i chcą zaprezentować się przed szeroką publicznością.

Jak co roku, artystyczne zmagania rozpoczęli recytatorzy. 8 marca stanęli na deskach sceny w SMOK-u i zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Młodzi artyści rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i 7-8 razem z 3 kl. gimnazjów.

Ich występy oceniało jury w składzie: Kinga Rosińska z RCAK (przewodnicząca), Arkadiusz Porada (aktor z frankfurckiego Teatru Śmiechu) oraz reprezentująca SMOK-a Małgorzata Pasternak.

- W tym roku przyznaję, że było dość ciekawie… Duch artystyczny w narodzie nie gnie – opowiada M. Pasternak. Dodaje, że cieszy ją zwłaszcza to, że wzrosła ilość uczestników, co było najmocniej widać po najstarszej grupie. - Z takich występów rodzi się wiele talentów, które potem realizują się w różnych dziedzinach, np. zajmują się również piosenką, tworzeniem poezji. Przy okazji konkursów odkrywamy prawdziwe perełki – podkreśla M. Pasternak.

A kto zaprezentował się najlepiej? Lista laureatów i osób wyróżnionych jest dostępna poniżej.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Laureaci będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Najmłodsi będą występować 25 marca, kolejna grupa spotka się 27 marca, a najstarsi 29 marca 2019. Trzymamy kciuki!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama