Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Świąteczne akcenty w bibliotece (foto)

Słubicka biblioteka tradycyjnie już zaprosiła do wspólnego przygotowywania się do Bożego Narodzenia. Przygotowano torby – niezbędne przed świątecznymi zakupami. I słuchano najpiękniejszych opowieści…

Święta biblioteka

Wiadomo - okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w całym roku. A adwentowe oczekiwanie jest wypełnione różnego rodzaju spotkaniami, imprezami, warsztatami o tematyce świątecznej.

W swoje gościnne progi zaprosiła również Biblioteka Miasta i Gminy Słubice. Podczas warsztatów 14 grudnia uczestnicy własnoręcznie ozdabiali płócienne torby. - Jak każdego roku, wszyscy mile zaskoczyli nas swoimi pomysłami, inwencją twórczą i techniką wykonania – opowiadają bibliotekarki.

Każdy z uczestników wyszedł z warsztatów zaopatrzony w jedyną i niepowtarzalną, własnoręcznie ozdobioną ekologiczną torbę! I będąc w nią wyposażonym będzie mógł z czystym sumieniem udać się na świąteczne zakupy, bez koniecznie posiłkowania się plastikowymi jednorazówkami.

Szykowanie toreb to jednak nie wszystko. Jak to w bibliotece, było też spotkanie dla miłośników czytania. Dzień później do biblioteki przyszli wielbiciele słuchania bajek. I jak informują bibliotekarki, w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchali świątecznych historii, które były czytane zarówno po polsku, jak i po niemiecku.

Jak było na świątecznych eventach w bibliotece? Poniżej galeria zdjęć udostępnionych przez organizatorów (dziękujemy)

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama