Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Świąteczne akcenty w bibliotece (foto)

Słubicka biblioteka tradycyjnie już zaprosiła do wspólnego przygotowywania się do Bożego Narodzenia. Przygotowano torby – niezbędne przed świątecznymi zakupami. I słuchano najpiękniejszych opowieści…

Święta biblioteka

Wiadomo - okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w całym roku. A adwentowe oczekiwanie jest wypełnione różnego rodzaju spotkaniami, imprezami, warsztatami o tematyce świątecznej.

W swoje gościnne progi zaprosiła również Biblioteka Miasta i Gminy Słubice. Podczas warsztatów 14 grudnia uczestnicy własnoręcznie ozdabiali płócienne torby. - Jak każdego roku, wszyscy mile zaskoczyli nas swoimi pomysłami, inwencją twórczą i techniką wykonania – opowiadają bibliotekarki.

Każdy z uczestników wyszedł z warsztatów zaopatrzony w jedyną i niepowtarzalną, własnoręcznie ozdobioną ekologiczną torbę! I będąc w nią wyposażonym będzie mógł z czystym sumieniem udać się na świąteczne zakupy, bez koniecznie posiłkowania się plastikowymi jednorazówkami.

Szykowanie toreb to jednak nie wszystko. Jak to w bibliotece, było też spotkanie dla miłośników czytania. Dzień później do biblioteki przyszli wielbiciele słuchania bajek. I jak informują bibliotekarki, w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchali świątecznych historii, które były czytane zarówno po polsku, jak i po niemiecku.

Jak było na świątecznych eventach w bibliotece? Poniżej galeria zdjęć udostępnionych przez organizatorów (dziękujemy)

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama