Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
reklama
reklama

Nowe życie kina Piast

To, jak kino Piast wyglądało kiedyś, pamięta wielu mieszkańców Słubic. Jak wygląda teraz, zobaczyć może każdy. A jak mogłoby wyglądać i jaką funkcję pełnić? O tym mówi wystawa autorstwa Adriana Mermera, którą można obejrzeć w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach.

wystawa kino_piast

Wystawa, której głównym bohaterem jest słubickie kino Piast, znajduje się w holu głównym naszej biblioteki. Przedstawia pomysł adaptacji budynku ponownie na obiekt teatralno-kinowy, spełniający część zadań miejskiego ośrodka kultury.

Autorem pomysłu na rewitalizację i odnowę tego zabytku jest Adrian Mermer, słubiczanin i architekt, który opracował i przedstawił również koncepcję wykorzystania terenów wokół SOSiR w Słubicach, o czym pisaliśmy jakiś czas temu.

A jak jego zdaniem mogłoby wyglądać kino?

- Obiekt, po odzyskaniu go dla miasta, funkcjonowałby jako w pełni profesjonalna sala widowiskowa o pojemności ponad 200 miejsc siedzących, ze stosownym zapleczem w postaci garderób dla występujących i innych pomieszczeń pomocniczych – wyjaśnia autor koncepcji. Miałoby się w nim znaleźć również miejsce na kawiarnię dostępną z ulicy. Nowa zabudowa zostałaby wkomponowana w część zabytkową.

Na wystawie znajdują się również fragmenty reliefu otaczającego kiedyś główne wejście do kina Piast – zdaniem autora pomysłu powinny one zostać wykorzystane do uzupełnienia szkód wykonanych podczas rozbiórki sali kinowej w 2012 roku.

Kto chciałby jeszcze kiedyś pójść na film do odnowionego kina Piast? Co myślicie o tym pomyśle na rewitalizację? Dajcie znać w komentarzach.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcie biblioteki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama