Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Tak śpiewał chór „Kukułeczki’s” na premierowym występie (foto/wideo)
reklama
reklama

Tak śpiewał chór „Kukułeczki’s” na premierowym występie (foto/wideo)

Tegoroczny Oktoberfest we Frankfurcie zakończył się nietypowo, bo muzyczną biesiadą „Na weselną nutę”. Wspólnie zaśpiewały chóry Konsonans i Lebensfreunde, wspierani przez podopiecznych Naszej Chaty z Cybinki. To ich pierwszy oficjalny występ jako chór „Kukułeczki’s”.

Chór Kukułeczki's

Namiot postawiony z okazji Oktoberfest 7 października wypełnił się biesiadnymi nutami – i biesiadnikami, ciekawymi, co wyniknie z muzycznej współpracy seniorów z chórów Konsonans i Lebensfreunde oraz podopiecznych Naszej Chaty z Cybinki. Po wielu wspólnych próbach i szykowaniu repertuaru, chór zaprezentował się na scenie w najbardziej znanych „hitach” z niemal każdej imprezy. Oczywiście, nie mogło zabraknąć patronującej wspólnemu muzykowaniu „Kukułeczki”. Chóry wystąpiły w nowych, jednolitych strojach.

Wszystkich przybyłych gorąco i serdecznie powitała Christa Moritz, szefowa spółki Arle, koordynatora przedsięwzięcia. Przypomniała, jak doszło do powstania tego szczególnego koncertu. A zaczęło się od wspólnych okazyjnych występów, rozmów… A potem spółka Arle pomogła pozyskać środki na to, żeby działalność chóru mogła się rozwijać.

Seniorzy i młodzież z Cybinki pod kierunkiem Piotra Pakulskiego starannie szykowali się do pierwszego, dużego koncertu. Przygotowywali się nie tylko muzycznie, ale również szykowali ozdoby. Te również zostały docenione przez przybyłych gości.

A wśród nich był również Mariusz Olejniczak, przewodniczący rady miejskiej w Słubicach, który wyraził zadowolenie, że spotykamy się podczas kolejnego projektu polsko-niemieckiego. - Impreza odbywa się pod namiotem, którego wystrój przypomina tradycyjne polskie sale weselne. Mam nadzieję, że utwory wykonywane przez artystów szybko porwą wszystkich do tańca – powiedział M. Olejniczak. I na pewno niejedna noga przytupywała do rytmu pod stołem!

„Kukułeczki’s” mają już za sobą debiut na dużej scenie. Ale na pewno nie raz jeszcze zaproszą na koncert. Będziemy o tym informować.

A to, jak wyglądał ich inauguracyjny występ, możecie obejrzeć i posłuchać w naszej relacji. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama