Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Słubice24.pl Wiadomości Kultura Tak śpiewał chór „Kukułeczki’s” na premierowym występie (foto/wideo)
reklama
reklama

Tak śpiewał chór „Kukułeczki’s” na premierowym występie (foto/wideo)

Tegoroczny Oktoberfest we Frankfurcie zakończył się nietypowo, bo muzyczną biesiadą „Na weselną nutę”. Wspólnie zaśpiewały chóry Konsonans i Lebensfreunde, wspierani przez podopiecznych Naszej Chaty z Cybinki. To ich pierwszy oficjalny występ jako chór „Kukułeczki’s”.

Chór Kukułeczki's

Namiot postawiony z okazji Oktoberfest 7 października wypełnił się biesiadnymi nutami – i biesiadnikami, ciekawymi, co wyniknie z muzycznej współpracy seniorów z chórów Konsonans i Lebensfreunde oraz podopiecznych Naszej Chaty z Cybinki. Po wielu wspólnych próbach i szykowaniu repertuaru, chór zaprezentował się na scenie w najbardziej znanych „hitach” z niemal każdej imprezy. Oczywiście, nie mogło zabraknąć patronującej wspólnemu muzykowaniu „Kukułeczki”. Chóry wystąpiły w nowych, jednolitych strojach.

Wszystkich przybyłych gorąco i serdecznie powitała Christa Moritz, szefowa spółki Arle, koordynatora przedsięwzięcia. Przypomniała, jak doszło do powstania tego szczególnego koncertu. A zaczęło się od wspólnych okazyjnych występów, rozmów… A potem spółka Arle pomogła pozyskać środki na to, żeby działalność chóru mogła się rozwijać.

Seniorzy i młodzież z Cybinki pod kierunkiem Piotra Pakulskiego starannie szykowali się do pierwszego, dużego koncertu. Przygotowywali się nie tylko muzycznie, ale również szykowali ozdoby. Te również zostały docenione przez przybyłych gości.

A wśród nich był również Mariusz Olejniczak, przewodniczący rady miejskiej w Słubicach, który wyraził zadowolenie, że spotykamy się podczas kolejnego projektu polsko-niemieckiego. - Impreza odbywa się pod namiotem, którego wystrój przypomina tradycyjne polskie sale weselne. Mam nadzieję, że utwory wykonywane przez artystów szybko porwą wszystkich do tańca – powiedział M. Olejniczak. I na pewno niejedna noga przytupywała do rytmu pod stołem!

„Kukułeczki’s” mają już za sobą debiut na dużej scenie. Ale na pewno nie raz jeszcze zaproszą na koncert. Będziemy o tym informować.

A to, jak wyglądał ich inauguracyjny występ, możecie obejrzeć i posłuchać w naszej relacji. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama